*

«||»

Friss hírek

Friss hírek RSS

Boritokep_71

Ismét nylít napot tartunk a kar képzései iránt érdeklődő felvételizők számára 2025. február 8-án, szombaton, 11:15-től kezdődően a kar főépületében.


A teljes programról és a további tudnivalókról ide kattintva olvashatsz!


Ebben a cikkben a miniórák listáját és a regisztrációs linket találod meg. A többi programra nem, de a miniórákra regisztrálnod szükséges! A jelentkezés február 4-én 20:00-kor zárul!

Eseménynaptár

Eseménynaptár RSS

Rendezvénynaptár *

    Fókuszban

    Boritokep_72

    A decemberi alkalom után február 8-án ismét nyílt napot tartunk a felvételi előtt állóknak, szüleiknek és mindazoknak, akik már előre tájékozódnának a továbbtanulási lehetőségekről.


    A programot ebben a cikkben mutatjuk, a miniórák listája, valamint regisztrációs felülete pedig ide kattintva elérhető. A nyílt nap más részeire nem, de a miniórákra regisztrálni szükséges majd – ezt február 4-e 20:00-ig tudják megtenni az érdeklődők!

    Fedezd föl!

    szte_epulet_borito_1

    A brit Quacquarelli Symonds (QS) december 5-én megjelent fenntarthatósági felsőoktatási rangsorában a Szegedi Tudományegyetem megosztott első helyen végzett Magyarországon. A világ intézményeit környezeti, társadalmi és irányítási szempontok szerint mérő listán az SZTE a kiváló hazai helyezése mellett nemzetközi téren is remekelt: 122. lett európai, és 259. világviszonylatban.

    Boritokep_3

    A Szegedi Tudományegyetem továbbra is a világ legjobb egyetemei között szerepel a Times Higher Education szakterületi rangsorain. A legfrissebb értékelések alapján az SZTE idén első helyen végzett Magyarországon a neveléstudományi, pedagógus- és tanárképzési kiválósági listán. Emellett felkerült a gazdaságtudományok szakterületi rangsorra, miközben továbbra is jó pozíciókat foglal el a bölcsészettudományok és művészetek, az egészségtudományok, a pszichológia, az élettudományok, az élettelen természettudományok, valamint az informatikatudomány területein.

    borito

    Az SZTE centenáriumának alkalmából a szegedi bölcsészkar hat meghatározó személyiségének nyomába eredtünk. Hogy miért is tettük ezt? Karunk két épületének termeit sorra véve arra jutottunk, hallgatóként és talán oktatóként sem tudunk túl sokat arról a személyről, akiről a termet, amelyben nap mint nap órákat töltünk el, annak idején elnevezték. Megkértük hát oktatóinkat arra, meséljenek nekünk híres tudósainkról, azokról, akik saját tudományterületükön nagy hatással voltak a kar, az adott intézet és tanszék alakulására. A személyekről filmek és plakátok is készültek – utóbbiak most már a termek ajtajait díszítik.