Tájékoztató a passzív félév bejelentéséről

Passzív félévet igényelni a MODULO-n keresztül, elektronikus úton lehet. Papír alapú kérvényt a Tanulmányi Osztály nem fogad el.

 

- A passzív félévek száma nem haladhatja meg az adott szak képzési idejét.

 

A passzív félévek száma összefüggésében nem haladhatja meg a kettőt. (Két passzív félév után be kell iratkozni.) Ellenkező esetben az intézmény a hallgató jogviszonyát egyoldalúan megszünteti.

 

Nagyon indokolt esetben igénybe vehető a harmadik félév, de ezt a kérésüket dékáni kérvényként kell beadni, szintén a modulóba.

 

Az igényeiket két szakaszban jelenthetik be:

 

- Ha a hallgató igényét a kurzusfelvétel időtartama alatt beadja, kérvényét nem kell dokumentálnia Jogviszonya ebben az esetben „passzív bejelentett” költségtérítéses, a félévet nem terheli, és az államilag finanszírozott hallgató a finanszírozott félévet nem használja fel.

 

Másodki szakasz a "határidőn túli passzív" félév

 

- Ezt a kérvényt minden esetben igazolni kell. A nem igazolt kérvényeket a Tanulmányi Osztály formai okokra hivatkozva elutasítja.

 

Nem elfogadható indokok egy szemeszter közepén beadott kérvényre:

1. párhuzamos képzés

2. a nem megfelelő számú vagy tartalmú kurzus felvétele

3. fizetésképtelenség

4. néhány napos betegség

5. a gyakorlati jegy megszerzéséhez szükséges követelmény nem teljesítése, stb.

 

Passzív félévet kizárólag a szorgalmi időszak végéig lehet igényelni

 

Annak a hallgatónak, aki a szemesztert nem kezdi meg, tehát nem vesz fel kurzust, vagy tartozását nem fizeti meg, „passzív nem bejelentett” féléve teljesítéstől függetlenül érvénytelen. Ciklusrendezést követően beíratkozásra már csak a Dékánhelyettes Asszony adhat engedélyt méltányossági alapon, ez ellen fellebbezésnek helye nincs.

Tanulmányi Osztály

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_35

Tavasszal is meghirdette az SZTE NKI Kulturális Irodája a Hallgatói Művészeti Versenyét, amelyre több kategóriában jelentkezhettek a tehetséges hallgatók: az eredményhirdetésen kiderült, a meghirdetettek közül majdnem minden kategóriában értek el helyezést BTK-s hallgatók is, nem egy esetben első helyen végeztek.


Néhány nappal később az ugyancsak az SZTE NKI által szervezett „A Szegedi Tudományegyetem és a Nobel-díj” alkotói pályázat díjkiosztójára is sor került, ahol az egyik első díjat szintén egy BTK-s hallgató kapta meg, személyesen Karikó Katalintól.