borito_mester

Könyvtár- és információtudomány MA


Miért érdemes minket választani?


Mert a szegedi képzés egyedülálló specializációkat kínál, mert kiváló ajánlólevél ahhoz, hogy középvezetői, vezetői szerepet tölthess be – és mert az alapképzés kiváló, de azért marad még mit tanulni később is. Megtanulhatod: a korszerű információs technológia teljes eszköztárának kezelését; alkalmazott informatikai feladatok megoldását; könyvtári vezetői feladatok ellátását.


huminf-tanszeki_logo


A Könyvtár- és információtudomány mesterszak célja olyan szakemberek képzése, akik megszerzett informatikai és könyvtártudományi ismereteik birtokában képesek az információs tartalmak előállításával, szervezésével, feldolgozásával, bemutatásával kapcsolatos feladatok elvégzésére és az ezekhez kapcsolódó szolgáltatások tervezésére és menedzselésére, a kultúra közvetítésére. A korszerű információs technológia teljes eszköztárát hasznosítva megfelelő ismeretekkel rendelkeznek alkalmazott informatikai feladatok megoldásához, könyvtári vezetői feladatok elvégzéséhez, illetve tanulmányaik doktori képzésben történő folytatásához. Diplomásaink az információs társadalom alapintézményeiben: vezető könyvtárakban, gazdasági, üzleti, közigazgatási, államigazgatási, valamint kulturális információszolgáltató intézményekben és központokban, továbbá egyéb informatikus könyvtáros képzettséget igénylő területeken helyezkednek el.

 

Miért minket válassz?

  • Mert a diplománkat széles szakmai körben nagyra becsülik;
  • Mert középvezetői vagy vezetői pozícióban szükséged lesz erre a mesterdiplomára;
  • Mert egyedülálló és egyedülállóan gazdag specializációs lehetőségeket nyújtunk;
  • Mert a megszokott környezetben, társakkal és oktatókkal fejlődhetsz tovább – ha nálunk tanultál eddig is;
  • Mert különlegesen barátságos és jól fölszerelt környezetben tanulhatsz, kiváló oktatóktól, és nagyon jó közösséget ismerhetsz meg!
  • Mert bekapcsolódhatsz oktatóid kutatásaiba;
  • Mert a szakmai gyakorlatokhoz kiváló intézményekben biztosítunk lehetőséget.

 

huminf_tik

 

A mesterképzésen négy specializáció közül választhatsz

Biblioterápia

A specializáció célja olyan szakemberek képzése, akik megfelelő hermeneutikai és pszichológiai alapképzettséget szereznek ahhoz, hogy a művészetterápia irodalmi ágában szerzett jártasságukkal segítsék az iskolai, könyvtári, művelődési intézményekben zajló, illetve kórházi fejlesztő és megelőző egyéni és csoportterápiás foglalkozások szervezőit, maguk is képesek legyenek nem klinikai, hanem könyvtári, iskolai, művelődési intézményekben szervezett fejlesztő és megelőző foglalkozások vezetésére.


Könyvtár- és információtudomány mesterképzés részeként más felsőoktatási intézményben nem indul ilyen képzés.

 

huminf_ma_gyerekk

 

Régi nyomtatványok feldolgozása

A specializációt elvégzett szakemberek önállóan el tudják végezni a magyar és idegen nyelvű régi nyomtatványok tudományos földolgozását, valamint a régi nyomtatványokat gyűjtő intézmények szervezéséhez, menedzseléséhez szükséges gazdasági és vezetési ismeretekre is szert tesznek. A szakirányú továbbképzés olyan hallgatóknak nyújt magas fokú speciális ismereteket, akik állami és egyházi könyvtárak, múzeumok, levéltárak régi könyves gyűjteményeiben, valamint bármely régi könyves gyűjteménnyel rendelkező egyéb intézményekben dolgoznak majd.

 

huminf_regi_k

 

Tartalomfejlesztő menedzser

A specializáció hangsúlyosan a szak informatikai oldalára koncentrál: célja olyan szakemberek képzése, akik magas szintű hálózati és webtechnológiai, programozási ismeretekkel, az adatbázisok építésének és kezelésének ismeretével rendelkeznek, képesek strukturált szövegek, metaadatok és a teljes szövegű adatbázisok kezelésére, tartalomszolgáltatási projektek menedzselésére, internetes piackutatás és marketingmunka irányítására, webtervezésre és webszerkesztésre, a multimédiás és közösségi oldalak magas szintű fölhasználására.


Folyamatosan növekszik az igény olyan szakemberekre, akik magas szinten képesek digitális tartalmakkal foglalkozni, így a specializáció elvégzése jó elhelyezkedési lehetőséget garantál.

 

huminf_ma_tartszolg

 

Tudománymetria

A specializáció célja olyan szakemberek képzése, akik tisztában vannak a tudományértékelés és -mérés elméleti és etikai vonatkozásaival, ismerik a jelenleg alkalmazott értékelési és mérési rendszereket; képesek segítséget nyújtani a kutatói közösségek munkájában, hatékonyságának növelésében; képesek kutatási trendek föltárására; segítséget tudnak nyújtani felsőoktatási és kutatóintézmények stratégiai tervezésében.


Ilyen vagy ehhez hasonló specializáció egyetlen magyar felsőoktatási intézményben sincs, noha tudománymetria az egész világon növekvő szerepet tölt be a kutatásszervezésben, együttműködések kialakításában, a felsőoktatási intézmények stratégiájának tervezésében és marketingjében.

 

huminf_tudomanym

 

Hol tudsz majd elhelyezkedni a végzés után?

  • Diplomaszerzés után az információs társadalom alapintézményeiben: vezető könyvtárakban, gazdasági, üzleti, közigazgatási, államigazgatási, valamint kulturális információszolgáltató intézményekben és központokban, továbbá egyéb informatikus könyvtáros képzettséget igénylő területeken helyezkedhetsz el.
  • Ha még magasabb szinten szeretnél továbbtanulni, s kutatóként szeretnél dolgozni, a doktori fokozat megszerzésére is lehetőséged nyílik.

 

huminf_osz

 

Hogyan jelentkezz hozzánk?

Jelöld meg első helyen a Szegedi Tudományegyetem Könyvtár- és információtudományi mesterképzését a felvi.hu oldalán! Ne felejtsd el: ezt a kínálatot csak Szegeden találod meg! Épp ezért érdemes a második helyen ugyanezt a szakot megjelölni költségtérítéses formában, de legalább ilyen jó ötlet a szegedi Kulturális örökség tanulmányok MA-t választani!

 

Elérhetőségeink:

SZTE BTK Kulturális Örökség és Humán Információtudományi Tanszék

6722 Szeged, Egyetem u. 2.

E-mail: kultoroksegtsz@gmail.com

Tel.: +36-62-544-244

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

image0

Rajzok és festmények, valamint egy kiadvány lett a végeredménye az SZTE Rajz-művészettörténet Tanszék hallgatói, valamint a design- és művészetmenedzsment mesterszakosok közös kurzusának. A féléves projekt célja az volt, hogy a hallgatók művészeti eszközökkel hívják fel a figyelmet a pszichés problémák társadalmi megítélésére és az azokkal kapcsolatos előítéletekre. A Batyu című kiadványt és az alkotásokat december 12-én 18 órától ismerheti meg a közönség a Jazz Kocsmában. A hallgatók az eladásokból származó teljes bevételt az ópusztaszeri Napsugár Pszichiátriai Otthon javára ajánlják fel.