A filozófia mesterképzés egyfelől elmélyíti az alapképzés során megszerzett ismereteket és módszertani kompetenciákat, másfelől ezeket az önálló kutatás képességére való tekintettel építi össze egységessé. A tanulmányok során elsajátítható ismeretek az elméleti és gyakorlati filozófia széles spektrumára terjednek ki.
Az SZTE BTK Filozófia Tanszékén országos szinten egyedülálló, angolszász módszertanon alapuló tutoriális rendszerünk keretében a képzés teljes időtartama alatt személyre szabott kutatástámogatást nyújtunk hallgatóink számára. Ennek keretében a hallgatók rendszeresen konzultálnak egy, az adott szakterületen kompetens oktatóval, aki segíti őket a kutatási témájuk kidolgozásában, illetve a releváns szakirodalom felkutatásában és feldolgozásában. A tutoriális konzultáció nem csak a szakdolgozat elkészítésében nyújt jelentős támogatást, hanem a tehetséggondozás tekintetében is roppant hatékony, és nagyban elősegíti a szakmai publikációs tevékenység mielőbbi megkezdését is.
Tanszékünk színvonalas szakmai programok széles választékát kínálja (konferenciák, workshopok, hazai és nemzetközi vendégelőadók, kerekasztal-beszélgetések, szakestek, filmvetítések, felolvasóestek), és kiterjedt nemzetközi mobilitási kapcsolatrendszerrel rendelkezik.
Az SZTE BTK Filozófia Tanszékén 2018 szeptembere óta levelező képzési formában is működik a filozófia mesterképzés, amelyről további információt itt találnak.
A filozófia mesterképzés egyfelől elmélyíti az alapképzés során megszerzett ismereteket és módszertani kompetenciákat, másfelől ezeket az önálló kutatás képességére való tekintettel építi össze egységessé. A tanulmányok során elsajátítható ismeretek az elméleti és gyakorlati filozófia széles spektrumára terjednek ki. Az elméleti filozófia klasszikus témáinak (ismeretelmélet, metafizika, elmefilozófia, tudományfilozófia) elsajátítását az ezekre vonatkozó gondolkodás és a róluk folytatott viták lehetséges módszertani megközelítéseire történő szoros reflexió kíséri. A gyakorlati filozófia területén az egyénnel kapcsolatos etikai és morálfilozófiai megközelítések kontextusát a társadalom egészét illető problémakörök (történetfilozófia, politikai filozófia) alkotják, és az alkalmazott területek oktatásával egészülnek ki (környezetfilozófia, alkalmazott etikák).
A Filozófia MA képzés olyan akadémiai, költségvetési és piacgazdasági területen jelentkező hivatásokra készít fel, ahol filozófiai jellegű kompetenciák hasznosíthatóak problémák analízise és jól formált érvelési struktúrák formájában. A képzés elvégzése után lehetőség nyílik doktori tanulmányok folytatására is az SZTE Filozófia Tanszék Doktori Iskolájának keretein belül.
A jelentkezés a központi felvételi eljárás keretén belül, a felvi.hu-n történik. Mind a nappali, mind a levelező képzésre jelentkezőknek szóbeli felvételi vizsgát kell tenniük, melynek időpontjáról központi értesítést kapnak, követelményeiről pedig a Tanszék honlapján találnak tájékoztatást.
Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Filozófia Tanszék
H-6722 Szeged, Petőfi S. sgt. 30-34.
Kovács Jánosné (tanszéki ügyintéző): zsuzso@philo.u-szeged.hu
Telefon: +36 62 544 179