A kurzus célja az egyik legősibb alkoholos ital, a bor kultúrtörténetének bemutatása a kerti szőlő (vitis vinifera) megjelenésétől napjainkig bezárólag.
Dr. Mód László és Dr. Simon András előadása.
A kurzus célja, hogy a hallgatók a vallástudomány kiemelkedő témáival az elméleti és történeti bevezetéseken túlmenően ismerkedjenek meg.
Prof. Dr. Dr. Máté-Tóth András előadása.
A kurzus célja, hogy a zsidó vallástörténet alapvető fogalmait (teremtettség, istenkép, szentiratok, hagyomány), folyamatait (ókori zsidó történelem) és a vallási előírások rendszerét (micvák, ünnepek, stb.) kontextusba helyezze és megismertesse a hallgatókkal.
Dr. habil. Szilárdi Réka előadása.
A kurzus célja, hogy az iszlám vallástörténet alapvető fogalmait (teremtettség, istenkép, Korán, Saría), folyamatait (alapítás és szakadás) és a vallási előírások rendszerét (öt pillér, ünnepek, stb.) kontextusba helyezze és megismertesse a hallgatókkal.
Dr. habil. Szilárdi Réka előadása.
A kurzus célja megismertetni a a hallgatókkal az európai etnológia történetét, fogalmait, változásait, eszméit és módszereit.
Dr. Apjok Vivien előadása.
Az előadássorozat a buddhizmust átfogóan mutatja be, a Buddha alaptanításaitól a buddhizmus történetén keresztül a kortárs, nyugati buddhizmus megjelenéséig.
Sárközy Csongor előadása.
A kurzus célja bemutatni a Hinduizmus társadalmi és vallási szerkezetét, eszmerendszerének forrásait, filozófiai és vallási irányzatait, e vallás védikus forrásai által megfogalmazott személyiségmodellt, az ember transzcendenssel való kapcsolatát, s e hagyomány hihetetlen diverzitásában rejlő egységet.
Dr. Tóth-Soma László előadása.
A kurzus alulnézetből vizsgálja a modernizálódó magyarországi zsidóság történetét a mindennapi rutinok, egyéni, kisközösségi esettanulmányok és életmódbeli változások tükrében.
Dr. Fényes Balázs és Dr. Glässer Norbert előadása.
A kurzus célja, hogy a hallgatók megismerkedhessenek a vallással kapcsolatos gondolkodás 19-20. század fordulóján bekövetkezett alapvető változásával, amely révén kialakultak a modern társadalomtudományok valláselméletei.
Prof. Dr. Dr. Máté-Tóth András előadása.
A kurzus általános bevezetést nyújt a valláskommunikáció és a szexualitás ókori esettanulmányaiba és kutatási módszertanába.
Dr. Szabó Csaba előadása.
A Vallásfilozófia kurzus célja az, hogy betekintést nyújtson a hallgatók számára a misztikus tapasztalatok tudományos vizsgálatának történetébe, elsősorban módszertani és ismeretelméleti kérdésekre koncentrálva.
Szugyiczki Zsuzsanna előadása.