Nyelvi kurzusok, idegen nyelvű kurzusok

2023. január 23.

A kurzus az előző félévi, Finn nyelv kezdőknek 1. c. óra folytatása. A kurzus felvételéhez a Suomen Mestari 1. c. tankönyv első négy leckéje anyagának ismerete szükséges.

Dr. Bíró Bernadett előadása.

2023. január 23.

A hallgatók a szemeszter folyamán megismerik a magyar és német polgári jog, polgári eljárásjog, büntetőjog és büntető eljárásjog és a munkajog alapjait, szakszókincsét, egyes jogi alapiratok fordításán keresztül betekintést nyernek a német és magyar jogi iratszerkesztés grammatikai, nyelvi sajátosságaiba. A szemináriumot előadás kíséri. Felvételének feltétele C1-es nyelvismeret.

Dr. Szabó Erzsébet előadása.

2023. január 26.

Az óra célja a portugál nyelv alapjainak lerakása. A kurzus szintjének megfelelő részletes tematika a leírásban olvasható.

A Portugál nyelvgyakorlat kurzus minden résztvevőjének közös óramegbeszélése: 2023. február 10-én 11 órakor, az SZTE BTK Olasz Tanszékén.

2023. január 23.

These lectures will provide students with an outline of the major achievements in the history of English literature before the Restoration, with a focus on the development of English drama.

Dr. Kiss Attila előadása.

Kasza Péter az SZTE BTK Klasszika-Filológia és Neolatin Tanszék tanszékvezető egyetemi docense, az SZTE Irodalom- és Kultúratudományi Doktori Iskola Neolatin Programjának vezetője, valamint az SZTE és az OSZK közreműködésével létrejött Kulcsár Péter Historiográfiai Kutatócsoport vezető kutatója. Magyar történelem Bécsből nézve - Wolfgang Lazius elfeledett történeti műve című akadémiai doktori értekezését 2023 szeptemberében védte meg. Kasza Péterrel az értekezés részleteiről, a tudományos pályájának kezdetéről, jelenlegi és jövőbeni kutatásairól és a tanításról beszélgettünk.