Fókuszban

2022. szeptember 19.

Az SZTE BTK Radnóti-estek elnevezésű rendezvénysorozata 2022 tavaszán indult: az akkori évad középpontjában – az egyetem centenáriumához is kapcsolódva – Szeged és az irodalom állt. Akkor Zalán Tiborral, Tverdota Györggyel, Solymosi Bálinttal és Szajbély Mihállyal találkozhattak az érdeklődők. A sokak által kedvelt Radnóti-estek ősszel ismét négy alkalommal jelentkezik - ezúttal viszont a legkülönbözőbb témák kerülnek majd terítékre. A hamisítatlan kávéházi hangulatot ebben az évben is a kar kávézója, a Café Radnóti garantálja.

2022. június 24.

Szeptembertől ismét várjuk mindazokat a szegedieket, Szeged környékén élőket, akik úgy gondolják, hogy tanulni, művelődni, a világ minél több részletét megismerni jó. Mi is így gondoljuk, ezért szeretnénk minél szorosabbra fűzni az egyik legnagyobb hagyományokkal rendelkező magyar felsőoktatási intézmény, a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészkara és Szeged–Szeged környéke kapcsolatát, közelebb hozni egymáshoz az egyetemi és a nem egyetemi polgárokat.

Ennek érdekében indítottuk el 2016 őszén a Bölcsész Szabadegyetemet – mint a jelentkezésekből, visszajelzésekből kiderült, a szegediek megelégedésére. A meghirdetett kurzusokból több mint százat vettek fel idősebbek és fiatalabbak, középiskolások, középkorúak, nyugdíjasok – sem az előképzettség, sem az életkor nem akadálya annak, hogy valaki beiratkozzon az őt érdeklő kurzusokra, és együtt tanuljon az egyetemistákkal.

Tapasztalja meg a BTK hangulatát, az igazi egyetemista életérzést, miközben a legkülönbözőbb tudományterületekről hallgat előadásokat azoktól az elismert oktatóktól, akiket az ország legjobbjainak értékeltek!

A 2022-2023-as tanév őszi félévében ismét változatos lesz a kínálat: az irodalom, a nyelvészet, a művészettörténet, a filozófia, a történelem, a vallástudomány és a néprajz területéről vehetnek fel kurzusokat az érdeklődők.

2022. március 21.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának vezetősége idén, 2022-ben is ünnepélyes keretek között adja át a díszokleveleiket azon volt hallgatóinak, akik 50, 60, 65 vagy 70 éve szerezték meg diplomájukat a kar valamelyik szakján. A díszoklevél átvételére jelentkezni szükséges – ennek határideje 2022. május 31.

2021. január 17.
2020. december 23.
2020. november 22.
2020. április 14.
2020. március 22.
2020. március 20.
2020. március 11.
2020. január 28.
2019. július 04.
2019. február 15.

Irodalmi séták elméleti ösvényeken – nem csak bölcsészeknek a Bölcsészkaron

2018. augusztus 29.

Ősztől indul a Bölcsész Szabadegyetem új szemesztere!

2018. január 15.

azoknak, akik jobban szeretnék érteni hétköznapjainkat

2017. november 29.

A HVG Diploma 2018 számában megjelent rangsor a hallgatói, illetve az oktatói kiválóság mérőszámai alapján sorolta be az egyetemeket – a BTK kiemelkedően jó helyet foglal el az országos listán, az SZTE BTK Magyarország legjobb bölcsészkara.

2017. október 02.
2017. március 03.

A hazai felsőoktatási rangsorokban évek óta a legjobbak között szerepel a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara. A nemzetközi értékeléseken a nyelvészeti, az angol nyelv, valamint a modern nyelv és irodalom képzésekben teljesítünk kiemelkedően. Itthon a szociológia, az anglisztika, a szabad bölcsészet és a pszichológia a területein kerültünk az élvonalba.

2016. november 17.

Megjelent a HVG egyetemeket rangsoroló kiadványa. A szegedi bölcsészkar a vidéki karok között elsőként, a karok országos rengsorában pedig az előkelő negyedik helyen szerepel.

Honlap_borito_MKN

Az idei már a hatodik alkalom, amikor ismert írók és filozófusok az ország különböző pontjairól a szegedi bölcsészkarra érkeznek azért, hogy a Magyar Könyvkiadók Napja elnevezésű rendezvényünk keretében az itteni olvasóknak is bemutassák legújabb köteteiket, ők maguk pedig jobban megismerhessék közönségüket. A számtalan meghívott vendég és legtöbbször a kérdező szerepében fellépő bölcsészkari oktató mellett kísérő programokkal is készülünk. Az első este például az online olvasásnépszerűsítés lesz a téma, de természetesen a könyvvásárlás sem maradhat el: a Libri csapata is itt lesz velünk a két nap folyamán. A programok október 5-én és 6-án a BTK Kari Konferenciatermében, esténként pedig a Café Radnótiban kapnak majd helyet.