Szlavisztika – orosz szakirány

alapszak

Törzsképzés

Az orosz szakirány megkezdéséhez nincs szükség orosz nyelvtudásra. A képzés során az emelt nyelvi képzési óraszámoknak és az anyanyelvi lektori óráknak köszönhetően a hallgatók B2 szintű nyelvtudásra tehetnek szert. A nyelvi képzés mellett a szakirány bevezetést nyújt az orosz kultúrtörténetbe, és átfogóan megismerteti a hallgatókat a mai orosz nyelv rendszerével.

 

Az orosz szakirány tartalmilag az alábbi modulokból áll: alapozó ismeretek (10 kredit), szakmai alapozó modul (szláv népek és nyelvek, a szlávok történelme és kultúrája, klasszikus és modern szláv irodalmak, magyar–szláv kulturális kapcsolatok, 50 kredit), differenciált szakmai ismeretek (nyelvi képzés, a mai nyelv rendszere, irodalom- és kultúratörténet, szakdolgozati szeminárium, 60 kredit).

 

Az alapképzésben megszerzett ismeretek lehetővé teszik, hogy a hallgatók az Orosz nyelv és irodalom, valamint a Fordító és tolmács (angol-orosz nyelvpárral) MA képzésben folytathassák tanulmányaikat.


Orosz minor szak

Minden, nem orosz szakirányos hallgató jelentkezhet rá. Előfeltétel nincs, rangsorolás az előző féléves tanulmányi átlag alapján. Túljelentkezés esetén a rangsorolást az alábbi szempontok szerint végezzük: emelt szintű érettségi vagy középfokú, „C” típusú nyelvvizsga az alábbi nyelvek egyikéből: bármely szláv nyelv vagy angol, német, francia, spanyol, olasz.

 

A specializáció az orosz szakirány nyelvi képzési csomagjának első négy félévét tartalmazza (mindvégig heti 6 nyelvórával). A többi kreditpontot a hallgatók az adott szakirányon előírt további két tantárgyból – A mai orosz nyelv rendszere, Irodalom- és kultúrtörténet – szerezhetik meg. A hallgatók szabadon választható kurzusként a lektori órákat is látogathatják.

 

Bővebb információk a szakról

- a Szláv Intézet honlapja

- Facebook-oldal

Friss Hírek

Friss Hírek RSS
Boritokep_59
A SZEGED HUMANITIES PRESS első, hivatalos bemutatóját november 25-én, hétfő, 16 órától szervezi meg az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara a kar főépületében található Konferenciateremben. Az eseményen sor kerül az eddig megjelentetett kötetek bemutatására is. A részletek az alábbiakban olvashatók vagy ide kattintva letölthetők.