Az SZTE BTK Angol-Amerikai Intézete szervezte meg január 30. és február 1. között a Magyar Anglisztikai Társaság (HUSSE Hungarian Society for the Study of English) bienniális nemzetközi konferenciáját. A szakmai találkozó 17. alkalommal biztosított alkalmat az anglisztika hazai és külföldi kutatói és oktatói számára tudományos eszmecserére; Szeged utoljára 2007-ben adott otthont hasonló nagyszabású rendezvénynek. Az eseményen kilenc ország több mint 200 előadója szerepelt brit és amerikai irodalom, történelem, kultúra, nyelvészet, pedagógia témájú prezentációkkal.
Az esemény megnyitóján Biljana Misic-Ilic az ESSE Európai Anglisztikai Társaság elnökségi tagja és Séllei Nóra, a HUSSE elnöke köszöntötte a résztvevőket. A kar nevében Sávai-Matuska Ágnes dékánhelyettes, az Angol-Amerikai Intézet nevében Fenyvesi Anna, a szervezőbizottság nevében Kérchy Anna üdvözölte az egybegyűlteket.
Prof. Dr. Kiss Attila
A nyitóelőadást a 2023-ban Országh-díjjal kitüntetett Kiss Attila tartotta a reneszánsz anatómiaszínházról, a további plenáris előadásokon Mathias Clasen (Aarhus) a horror pszichológiájáról, Péter Ágnes az angol romantika képzeletfelfogásáról, Biljana Misic-Ilic (Nis) az öröm metaforáinak kognitív nyelvészeti megközelítéseiről beszélt.
A konferencia hagyományai szerint, a rendezvényen sor került rangos szakmai elismerések kiosztására is: a Kállay Géza-díjat Bényei Tamás, az Országh László-díjat Földváry Kinga (PPKE) és Kérchy Anna (SZTE) nyerték el.
A HUSSE újonnan megválasztott vezetőségében Földváry Kinga elnök mellett Kérchy Anna tölti be az elnökhelyettesi, F. Szabó Andrea (PE) a titkári tisztséget.
A konferencia programja az esemény honlapjáról letölthető. A fotóbeszámoló a konferencia Facebook-oldalán megtekinthető.
Fotók: Kérchy Anna