Basic Principles in English Language Teaching Methodology

Időpont: 11:30 – 11:50

Terem: Krajkó terem

Előadó: Huber Máté

This introductory EFL methodology session concentrates on basic principles and contemporary tendencies in teaching English as a foreign language. Some of the key issues addressed include the creation of conditions for language learning, lesson design, adaptive lesson delivery, as well as the monitoring and assessment of students’ language development. Drawing on the participants’ own experience as language learners, the theoretical concepts are always illustrated by practical examples.

Mely szak(ok)hoz kapcsolódik az óra?

anglisztika és amerikanisztika BA, angoltanár

Tudj meg többet az órát szervező tanszékről és a szakról itt!

Tavasszal is meghirdette az SZTE NKI Kulturális Irodája a Hallgatói Művészeti Versenyét, amelyre több kategóriában jelentkezhettek a tehetséges hallgatók: az eredményhirdetésen kiderült, a meghirdetettek közül majdnem minden kategóriában értek el helyezést BTK-s hallgatók is, nem egy esetben első helyen végeztek.

Néhány nappal később az ugyancsak az SZTE NKI által szervezett „A Szegedi Tudományegyetem és a Nobel-díj” alkotói pályázat díjkiosztójára is sor került, ahol az egyik első díjat szintén egy BTK-s hallgató kapta meg, személyesen Karikó Katalintól.