Ilyet én is tudok! – avagy a (kortárs) művészet nem is olyan egyszerű
Időpont: 10:30 – 10:50
Terem: 3. terem
Előadó: Gimesy Péter
Az előadásomban szeretném felidézni és a hallgatósághoz közelebb hozni a művészet történetének néhány érdekes és kevésbé ismert pillanatát. Ezenkívül a sokszor lenézett és félreértett kortárs művészet is szóba kerül majd.
„Isten meghalt” (Nietzsche). „Nietzsche meghalt” (Isten).
Időpont: 11:00 – 11:20
Terem: 3. terem
Előadó: Dr. Lamár Erzsébet
Az előadás témája Friedrich Nietzsche felfogása az igazságról, melynek segítségével a német filozófus a nyugati gondolkodás egyik legjelentősebb szemléletváltását alapozta meg. A következő kérdéseket járjuk körül: Milyen az igazság természete? Létezik-e egy Igazság, és ha nem, hogyan lehetséges a megismerés?
Élhetünk-e igazságos életet egy igazságtalan világban?
Időpont: 11:30 – 11:50
Terem: 3. terem
Előadó: Pavlovits Tamás
Az etikai és politikai gondolkodás talán legfontosabb kérdése az, hogy mi az igazságosság? Platón szerint igazságos életet csak igazságos közösségben lehet élni. Az előadáson arra keresem a választ, hogy miként függ össze az igazságos, azaz etikus élet az igazságos politikai berendezkedéssel, az igazságos társadalommal.
Toalett és izmusok. Barokk dámák, budoárok. Tisztálkodás a klasszikus és modern művészetben
Időpont: 12:00 – 12:20
Terem: 3. terem
Előadó: Szabó Fruzsina Luca és Harangi Márta Gréta (hallgatók)
A Múzeumok őszi éjszakájára készült higéniatörténeti kiállításokhoz kapcsolódó ismeretetterjesztő előadások. Az előadásoka a művészet és az egészség kapcsolatáról szólnak. Az előadásokat BA-s egyetemista hallgatók tartják.
Tudj meg többet a szervezőről és a szakról itt!