A Klasszika-Filológiai és Neolatin Tanszék az a hely, ahol az országban egyedülálló módon egyaránt folytathatsz az alapoktól kezdve egészen magas szintig klasszikus latin és ógörög, sőt reneszánsz humanista irodalommal foglalkozó neolatin stúdiumokat is.
Kis, családias a tanszék a szegedi, ezért minden hallgatónkat személyesen ismerjük, előrehaladását követjük és ha kell, mentoráljuk. Nagy tapasztalattal, nemzetközi elismertséggel és sokéves rutinnal rendelkező oktatóink örömmel segítenek a nyelv elsajátításában, a szövegek értelmezésében, önálló kutatások megkezdésében és sikeres kivitelezésében.
Az alapszak mellé ógörög és neolatin specializációt kínálunk az érdeklődőknek.
A szakon megszerzett diplomával elhelyezkedhetsz, iskolában, számos kutatóintézetben, múzeumokban, könyvtárakban, levéltárakban, szakújságíróként és az idegenforgalom egyes ágaiban, ha a nálunk szerzett tudást kiegészíted az ezekhez szükséges ismeretekkel.
Az alapszak elvégzése felkészít a mesterképzésre, ahol az ógörög, a latin és az antik örökség specializációk közül választhatsz az érdeklődésednek megfelelően.
Ha a mesterképzés után is maradnál még, az antik irodalom és a neolatin irodalom doktori iskolában tőlünk minden támogatást megkapsz, hogy kedvenc szakterületed kutatójává válj.
Nagyon tetszik mindez, de másik alapszakot választanál? Erre is van megoldás: latin minor képzésünket bármely alapszak mellé fölveheted egyetemi tanulmányaid során.
Az ókori nyelvek és kultúrák (klasszika-filológia) BA szak 6 féléves nappali alapképzési szak.
Itt a helyed, ha érdekel az ókor, ha átfogó ismereteket akarsz szerezni az antik kultúra legfontosabb területeiről, ha meg akarod ismerni az európai kultúra alapjait, ha magas szintű latin és ógörög nyelvtudásra akarsz szert tenni, ha meg akarod tudni, hogyan hatott a görög és latin kultúra az európaira.
Olyan szakembereket képzünk, akik jártasak a klasszikus görög és római kultúra fő területein, alaposan ismerik a görög és római vallást és mitológiát, a görög és római művészetet, az antik filozófiát és irodalmat, valamint Hellász és Róma történelmét.
A képzés során döntő fontosságú az ókori Róma nyelve, a latin elsajátítása.
A képzésre jöhetsz latin érettségivel, de nyelvtudás nélkül is! A képzés első évében intenzíven oktatjuk a latin nyelvet, az első év végére képes leszel antik szövegek önálló olvasására, kutatására. A képzés másik fő ága az ógörög. Az ókori görög és a későbbi bizánci kultúra nyelve jelenleg középiskolában nem tanulható, így a képzés során az ógörög nyelv minél alaposabb elsajátítását is lehetővé tesszük.
Az ógörög és a latin nyelv birtokában közelebbről is megismerheted az ókori görög és a római kultúrát, sőt az országban kizárólag nálunk Szegeden az országban egyedülálló módon a közép- és kora újkori latinságról is szisztematikus keretek között tanulhatsz. A magyar és az európai kultúra különböző területeinek megismeréséhez ma is nélkülözhetetlen ez a két nyelv, akár az irodalom, akár a történelem, a filozófia, a vallás, a mitológia, a művészetek, a nyelvészet vagy a feliratok, érmék, régi könyvek, oklevelek iránt érdeklődsz a leginkább.
A szakon megszerezhető diplomával elhelyezkedhetsz iskolában, számos kutatóintézetben, múzeumokban, könyvtárakban, levéltárakban, szakújságíróként és az idegenforgalom speciális ágaiban, ha a nálunk megszerzett tudást kiegészíted az ezeknek megfelelő speciális képzéssel.
Jelöld meg első helyen az SZTE BTK ókori nyelvek és kultúrák alapszakját! Jelentkezésedhez nem szükséges nyelvismeret, a képzés része a két klasszikus nyelv, a latin és az ógörög oktatása emelt óraszámban.
SZTE BTK Klasszika-Filológiai és Neolatin Tanszék
6722 Szeged, Egyetem u. 2.
E-mail cím: szteklasszikafelv@gmail.com
Tel.: +3662544313