borito_mester

Magyar nyelv és irodalom MA


A magyar szakos mesterképzés célja, hogy a hallgatókat mély és átfogó ismeretekkel lássa el a magyar- és világirodalomról, az összefüggésekről és az értelmezési lehetőségekről. Fejlessze kritikai gondolkodásukat, szövegalkotási képességeiket, és a szövegek olvasásán és elemzésén keresztül segítse őket önmaguk, a kultúra, a jelen és a múlt jobb megértésében. Képessé tegye őket a saját témájuk megtalálására, az önálló kutatómunkára.

Miért válassz bennünket?

Ha még többet szeretnél tudni nyelvről és irodalomról, ha azt is érteni szeretnéd, melyek a legtrendibb kutatási irányok (az álhírkutatástól az ökokritikáig), akkor a magyar MA-n a helyed. Ha már a magyar BA-n eldöntötted, hogy nemcsak tanulni, de kutatni is akarsz, mindenképp várunk: a mesterképzésen elköteleződhetsz valamely terület mellett, és megmutathatod, hogyan értelmezel nyelvi és irodalmi jelenségeket, aztán pedig doktori képzésre is jelentkezhetsz. Kisebb létszámú, elmélyülést biztosító órákon vehetsz részt, és olyan közösségre találhatsz, amely aztán egy életen át elkísér: azon se csodálkozz, ha az oktatók már tudományos projektekbe, kulturális rendezvények szervezésébe vonnak be.


kreativok4


Mit tanulhatsz nálunk?

A magyar mesterképzésen új összefüggésbe kerülnek a BA-n tanultak: megtanulod rendszerben látni az irodalom és nyelv egyes jelenségeit. Kipróbálhatod magad szövegalkotóként is, hiszen kritikákat, tanulmányokat, szépirodalmi szövegeket írhatsz, illetve megtanulhatod, hogyan kell a kritikai megjegyzéseidet megfogalmazni mások szövegeiről.


A képzésen választani kell egy 40 kredites specializációt, ez lehet az alkalmazott irodalomtudomány, a történeti nyelvészet vagy az összehasonlító irodalom- és kultúratudomány.


72313963_2462462110708328_3832879899291418624_n


Hol tudsz majd elhelyezkedni a végzés után?

A szakon végző hallgatók jelentkezhetnek a doktori képzésbe. Elhelyezkedhetnek a média, a vállalatok humán erőforrás, PR és más részlegeiben, a kulturális intézményrendszer különböző szereplőinél (könyvkiadók, színházak, kulturális szolgáltatók). Egy rövid, két féléves tanári képzés elvégzésével pedig a magyartanári képesítést is megszerezhetik.


450098162_26577226195195984_4492980186428364881_n


Hogyan jelentkezz hozzánk?

Jelöld meg első helyen az SZTE BTK Magyar MA képzését – már BA-sként részt vehetsz tudományos diákköri versenyeken, szerezhetsz ösztöndíjakat, hogy megtaláld a hozzád legközelebb álló szakterületet és témát. Legyél tájékozott a kultúra, a nyelv, az irodalom, a film, a színház legaktuálisabb jelenségeiben, hogy minél nyitottabban, tájékozottabban érkezz az MA felvételire. És tanulj már a BA-képzés alatt idegen nyelveket, hiszen az irodalom jelenségeit is nemzetközi kontextusban érdemes látnod, és a kutatási eredményeidet megmutatnod.


kreativok3_1


Elérhetőségeink:

SZTE BTK Magyar Nyelvi és Irodalmi Intézet

6722 Szeged, Egyetem u. 2.

E-mail cím: csapo.csenge@szte.hu (Csapó Csenge), vica@hung.u-szeged.hu (Gábor Éva)

Tel.: (06-62) 544-365 és (06-62) 544-687

Friss Hírek

Friss Hírek RSS
Boritokep_59
A SZEGED HUMANITIES PRESS első, hivatalos bemutatóját november 25-én, hétfő, 16 órától szervezi meg az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara a kar főépületében található Konferenciateremben. Az eseményen sor kerül az eddig megjelentetett kötetek bemutatására is. A részletek az alábbiakban olvashatók vagy ide kattintva letölthetők.