A Design és művészetmenedzsment mesterszak egy olyan projektorientált, műhelyszerűen működő, kiscsoportos képzés, melyben kiemelt szerepet kap a kollektív munka, a közös tervezés-és gondolkodás. A szociális témák, úgymint a szociális design, a szociálisan avanzsált művészet kiemelt fókuszba kerül munkánk során. A kultúrafogalmat tágasan értelmezve a közösségépítéstől a kulturális projektek megvalósításán át az egyes design- és művészeti termékek képviseletéig széles platformon nyernek betekintést hallgatóink a művészetmenedzseri szakma szakterületeibe.
Aki szeret szervezni, projektekben részt venni, aki szereti a művészetet és népszerűsítené azt, annak a képzésünkön eltöltött időszak sok örömet fog okozni. Hallgatóink megismerik a magyar művészeti élet színtereit és szereplőit, a szakmai gyakorlat pedig lehetőséget biztosít a tényleges munkahelyi tapasztalatok megszerzésére. Képzésünk részét képezi a közösségi gondolkodást, a kollektív munkát erősítő Design és művészetmenedzsment Fesztivál, valamint a Szeged Design Week szervezése. A workshopok, szakmai tréningek, szakestek, tanulmányi utak szintén a csapatban való gondolkodást és a terepismeretet segítik elő.
Képzésünk három lábon áll: hallgatóink tanulnak egyrészt jogi-és gazdaságtudományi tárgyakat (szerzői jog, pénzügy, marketing, menedzsment, projekttervezés). Tanulnak továbbá médiaismeretet és bölcsészeti tárgyakat (esztétika, filozófia, művészetszociológia). Legfontosabbak pedig a szakismereti tárgyak (művészet-és designtörténet, designelmélet, műelemzés, íráskészség fejlesztés, a magyarországi design szcéna ismerete, kiállítás rendezés). Az egy féléves szakmai gyakorlatot hallgatóink külföldi szakintézményekben is teljesíthetik.
Alumni diákjaink visszajelzései alapján egykori hallgatóink mind a szakmában helyezkedtek el: művészeti galériákban, múzeumokban, designer cégeknél, könyvkiadónál menedzserként, kulturális projektek/fesztiválok szervezőjeként, illetve az edukációs szektorban.
BA-s alapdiplomával jelentkezhetsz hozzánk a képzési és kimeneti követelményekben meghatározott végzettségekkel, amelyek a Felvi.hu Szakleírások menüpontjában találhatók. A hozott pontokon kívül azt, hogy ki lehet csapatunk része, egy egyoldalas motivációs levél, egy szakmai önéletrajz, valamint egy személyes beszélgetés során döntjük el.
SZTE BTK Filozófia Tanszék – Design és művészetmenedzsment MA
6722 Szeged, Egyetem u. 2.
Tel.: (62) 544-364