Szakirányú továbbképzés neve: Integratív mentálhigiéné
Alapadatok:
-
Munkarend: levelező
-
Önköltség (félév): 220 000 Ft
-
Képzési idő (félév): 4
-
Irányszám: 14 < 40
-
Képzés gyakorisága: havonta minimum egy alkalommal pénteken és szombaton van (félévente 5 hétvége)
-
Képzés helye: Szeged
-
Képzési terület: BÖLCS
Bemeneti feltételek:
Agrár; bölcsészettudomány; társadalomtudomány; pedagógusképzés; informatika; jogi; közigazgatási, rendészeti és katonai; gazdaságtudományok; műszaki; orvos- és egészségtudomány; sporttudomány; természettudomány; művészet; művészetközvetítés; hitéleti képzési területek valamelyikén legalább alapképzésben (korábban főiskolai képzésben) szerzett oklevél.
Szakirányú továbbképzésben szerezhető szakképzettség neve: integratív mentálhigiénés szakember
Kapcsolattartó / szakfelelős:
Krämmer Erika oktatásszervező, Dr. Szenes Márta egyetemi adjunktus
- cím: 6722 Szeged, Egyetem u. 2.
- email: krammererika@gmail.com
- honlap: http://www.arts.u-szeged.hu
Jelentkezési határidő: szeptemberben induló képzések esetében 2025. június 15.
Jelentkezés módja: intézmény honlapján
Jelentkezés díja: 4000 Ft
Befizetés módja: online a jelentkezéskor
Csatolandó dokumentumok: oklevélmásolat, valamint szakmai önéletrajz
Képzés kezdete: szeptemberben induló képzések esetében 2025. szeptember 12.
Egyéb információ
Felvételi elbeszélgetés: 2025. június 26. és július 2. között.
Felvételi eljárás menete:
- 20 perces interjú melynek során feltárásra kerül: a leendő mentálhigiénikus szakma iránti, továbbá kreativ, kihívást jelentő munka iránti elköteleződése; illetve a pozitív változást jelentő jövőkép megléte, nyitottság az emberi kapcsolatok kialakítására és fenntartására, valamint a környezet változtatásába vetett bizalom.
- 90 perces csoportos foglalkozás, ahol az alábbi szempontok mentén zajlik az értékelés: kontrollfunkciók, rugalmasság, empátia, én-hatékonyság, érzelmi kontroll, megküzdési mód, problémaelemzés, együttműködés, segítségkérés, érzelmi egyensúly keresése, alkalmazkodás a megfelelő mértékben, asszertivitás.
A képzésben végzett hallgatók az eredeti (alap) képesítéssel ellátott segítő foglalkozás területén válnak hatékonyabbá mentálhigiénés többlettudásuk révén. A többlettudással bíró hallgatók kulcsszereplői lehetnek a felgyorsult társadalmi változásokhoz való alkalmazkodás javításának. A képzés jellemzően az emberi kapcsolatokhoz szükséges ismereteknek a saját szakterületükbe történő integrálását támogatja.
A képzés havonta minimum egy alkalommal pénteken és szombaton van (félévente 5 hétvége).
Felvételi vizsgakövetelmények: Nem igényel előzetes felkészülést a felvételi elbeszélgetés. A felvételi elbeszélgetés két részből áll: interjú, illetve csoportos foglalkozás. Ezekre összesen 100 pontot lehet kapni (48 pont az interjú, 52 pont az interjú).
Szempontok:
- Interjú: a leendő mentálhigiénikus szakma iránti, továbbá kreativ, kihívást jelentő munka iránti elköteleződése; illetve a pozitív változást jelentő jövőkép megléte, nyitottság az emberi kapcsolatok kialakítására és fenntartására, valamint a környezet változtatásába vetett bizalom.
- Csoportos foglalkozás: kontrollfunkciók, rugalmasság, empátia, én-hatékonyság, érzelmi kontroll, megküzdési mód, problémaelemzés, együttműködés, segítségkérés, érzelmi egyensúly keresése, alkalmazkodás a megfelelő mértékben, asszertivitás.
A rangsorolás módja (szempontjai): Az elért pontszámok szerint rangsoroljuk a felvételizőket. Minimum 60 pontot kell elérnie a jelentkezőnek.
Részletfizetési lehetőséget (három részlet) biztosít az egyetem. A jelentkezés pontos módjáról és a jelentkezési díj befizetéséről szóló tájékoztatást az intézmény a honlapján hirdetményben teszi közzé a jelentkezési időszak kezdetéig (http://arts.u-szeged.hu).