Elhunyt Dr. Újfalusi Németh Jenő, a Francia Tanszék nyugalmazott egyetemi docense

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Francia Tanszéke mély fájdalommal és megrendüléssel tudatja, hogy Dr. ÚJFALUSI NÉMETH Jenő irodalomtudós, az SZTE BTK Francia Tanszék nyugalmazott egyetemi docense, a nagy tudású, reneszánsz műveltségű tanáregyéniség, a XVI. és XVII. századi francia irodalom elismert kutatója, a szegedi fordító- és tolmácsképzés újraindítója, oktatási, oktatásszervezési és pedagógusi munkájáért többszörösen is díjazott tanárunk, a szegedi frankofónia nagy alakja, a szegedi Alliance Française alapítója, a Francia Akadémia Pálmarend birtokosa, szeretett kollégánk és barátunk 2024. június 25-én 83 éves korában elhunyt.

Felejthetetlen egyéniségére örökké emlékezünk.

Nyugodjék békében!

KJA-Number-6793

A Szegedi Tudományegyetem emléktáblát állított Hajdú Péter (1923–2002) nyelvész akadémikus, egyetemi tanár, a Finnugor Nyelvtudományi Tanszék alapítója, 1959 és 1974 között tanszékvezetője, a bölcsészkar dékánja, az MTA Nyelvtudományi Intézet igazgatója születésének 100. évfordulója alkalmából. Az emléktábla avatására június 24-én, a Sóhordó utcában került sor, az 1-3. szám alatt, ahol Hajdú Péter és családja lakott a szegedi évek alatt.