csanyi-geczi-karuzel

Csányi Vilmos - Géczi János : Őszi kék kötetbemutató

Az Őszi Kulturális Fesztivál kiemelt programja az SZTE BTK-n



Időpont: 2018. október 30. 18:00 - 20:00

Helyszín: SZTE BTK, Auditorium Maximum


Két homo sapiens próbál átlépni az emberi megismerés korlátain. Csányi Vilmos etológus és Géczi János író párbeszéde nem mindennapi intellektuális utazásra csalja el az olvasót. Két barát beszélget életről és halálról, alkotásról és kudarcról, apaságról és önmagunk becsapásáról. Arról, ami fontos, és arról, amit sohasem érthetünk meg. Mihez kezdenénk, ha holnaptól ezer évig élhetnénk? Hogyan ad értelmet az ember saját pillanatnyi létének a földi élet végtelen folyamatában? Értelmezhető-e evolúciós szempontból a kultúra és a morál? Hogyan okoz tragédiát a legjobb emberi szándék is? Miért vágyakozunk mindig máshová, és miért keressük a kapcsolatot földön kívüli fajokkal, ha még a delfinekkel sem tudtunk egy jót beszélgetni?


plakat

Csányi Vilmos (1935) Széchenyi-díjas biológus, etológus, egyetemi tanár. 1973 óta az ELTE Természettudományi Karának professzora, speciális egyetemi kurzusa a humánetológia. A Magyar Etológiai Társaság elnöke. 1995 óta az MTA levelező, 2001 óta rendes tagja. 2001-től a Magyar Tudomány főszerkesztője. Magyarul és angolul megjelent művei széles körben ismertek. Az evolúció általános elméletéről szóló könyve az amerikai Duke University Press kiadásában jelent meg. A 2000-es évek második felétől jelennek meg szépirodalmi művei: 2012-ben az Ironikus etológia című munkája, 2013-ban A tökéletesség illata címmel Avilai Szent Teréz életéről szóló regény. 1999-ben Az Év Ismeretterjesztő Tudósa, csillagot neveztek el róla a Nagy Kutya csillagképben.


Géczi János (1954) József Attila-díjas író, képzőművész, biológus, szerkesztő, egyetemi docens. 1978-ban szerzett biológia-szakos diplomát a József Attila Tudományegyetemen. 1979-1988 között az Országos Oktatástechnikai Központban a biológia tantárgyi szerkesztője. 1988-1999 között az Oktatáskutató Intézet könyvkiadóját vezette, 1990-től az Iskolakultúra szerkesztője. 1991-1996 között az Országos Közoktatási Intézet munkatársa. 1995-től 2011-ig a Pécsi Tudományegyetem oktatója, habilitált docens. 2003-tól a veszprémi Pannon Egyetem munkatársa, az MFTK Antropológiai és Etika tanszék vezetője.

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_28

A Petőfi Irodalmi Múzeum által fenntartott Digitális Irodalmi Akadémia (DIA) december 11-i közgyűlésén tiszteletbeli tagjává választotta Fried István irodalomtörténészt, az SZTE professor emeritusát.