Rendezvénynaptár

Rendezvénynaptár RSS
Női nyomozók, női krimik? - Baráth Katalinnal, Patkó Ágnessel és Mészöly Ágnessel beszélget Kálai Sándor
Időpont:2024. április 10.18:00 - 19:30
Helyszín:Café Radnóti (Szeged, Egyetem u. 2.)
[A Radnóti-estek harmadik tavaszi rendezvénye.] Baráth Katalin (Dávid Veron-sorozat, Arkangyal éjjel), Mészöly Ágnes (Szabó Ágota-krimik) és Patkó Ágnes (Halálos rozé) beszélgetése Kálai Sándor krimikutatóval krimiről, női nyomozókról, női olvasókról és női műfajokról, avagy arról, kell-e arról beszélni egyáltalán, hogy nőként írunk krimit.

Boritokep_35

Tavasszal is meghirdette az SZTE NKI Kulturális Irodája a Hallgatói Művészeti Versenyét, amelyre több kategóriában jelentkezhettek a tehetséges hallgatók. Idén rekordszámú jelentkezés érkezett: az egyetem karairól 52 egyetemista mérettette meg magát. A meghirdetettek közül majdnem minden kategóriában értek el helyezést BTK-s hallgatók is, nem egy esetben első helyen végeztek. A díjazottak április 12-én, az Egyetemi Tavasz megnyitóján vették át okleveleiket és pénzjutalmaikat.