A független Magreb-országok francia útleírásokban



mihalyi-dorottyaMihályi Dorottya


Az útleírás sokáig az egyik legalapvetőbb módja egy ország bemutatásának. A műfaj azonban a huszadik században változáson megy át. Egyrészt a klasszikus útleírás veszít szerepéből, másrészt bizonyos esetekben az utazó propaganda eszközzé válik (lásd Szovjetunió). A gyarmati rendszer felbomlásával függetlenné váló Magreb-országok esetében feltételezhető, hogy a Szovjetunióhoz hasonló idegenforgalmi politikával próbálnak megfelelő képet közvetíteni az európai országok – elsősorban Franciaország – számára. Ebből kiindulva szeretnénk röviden bemutatni a huszadik második felében Algériáról és Marokkóról készült francia útleírások tanulságait, kitérve a különböző utazótípusokra és műfaji sajátosságokra.

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_35

Tavasszal is meghirdette az SZTE NKI Kulturális Irodája a Hallgatói Művészeti Versenyét, amelyre több kategóriában jelentkezhettek a tehetséges hallgatók: az eredményhirdetésen kiderült, a meghirdetettek közül majdnem minden kategóriában értek el helyezést BTK-s hallgatók is, nem egy esetben első helyen végeztek.


Néhány nappal később az ugyancsak az SZTE NKI által szervezett „A Szegedi Tudományegyetem és a Nobel-díj” alkotói pályázat díjkiosztójára is sor került, ahol az egyik első díjat szintén egy BTK-s hallgató kapta meg, személyesen Karikó Katalintól.