borito_alap

Szabad bölcsészet BA - filozófia, etika, kommunikáció- és médiatudomány, művészettörténet, filmelmélet és filmtörténet specializáció


A szabad bölcsész képzés legnagyobb erénye, hogy a sikeres felvételi után is rengeteg lehetséges utat nyit meg tanulmányaid előtt. Ezekből az utakból előbb az első félév végén esedékes szakosodásod során, majd az első év végén sorra kerülő minorválasztás idején kell csak választanod. Mindeközben olyan különböző tárgyterületeken szerezhetsz ismereteket, amelyeket – nagyfokú változatosságuk okán – pusztán annyi köt össze, hogy művelésük kivétel nélkül a szabad és kreatív gondolkodáson alapul, elsősorban ezeket a készségeket követelik meg tőled. Ha a tanulás mellett vitázni is szeretnél, ha az ismeretek elsajátítása mellett új gondolatok előállítása is fontos számodra, nálunk a helyed.


Ám emellett fontosnak tartjuk azt is, hogy az egyetem nem csak munkahely, hanem az aktív kikapcsolódás színhelye is. Számtalan egyetemi programmal, fesztivállal, workshoppal, szakesttel, különféle kerekasztal-beszélgetésekkel, filmvetítésekkel várunk az óráid után. Ezekről a lehetőségekről honlapunkon és Facebook-oldalunkon kapsz részletes és folyamatosan frissülő tájékoztatást.

Mit tanulhatsz nálunk?

A szabad bölcsészet alapszakon a hallgatók a bölcsészettudomány általános ismereteit sajátíthatják el, miközben egy-egy szakterületet mélyebben, specializáció vagy minor szak formájában is megismerhetnek. Ilyen szakterületek Szegeden a filozófia és etika, a művészettörténet, a filmelmélet és filmtörténet, a kommunikáció- és médiatudomány, valamint a vallástudomány. A szabad bölcsészet lehetőséged ad, hogy az első félévben, a szakosodás előtt kipróbálhasd magad több különféle területen, és csak ezután döntsd el, mi is a számodra leginkább testhezálló.


A szabad bölcsészet tökéletes választás, ha a bölcsészettudomány vonzónak tűnik – mivel többféle tudományterületbe belekóstolhattok, a mesterszakot pedig már a kiválasztott területen folytathatjátok.


ff1


Hol tudsz majd elhelyezkedni a végzés után?

A képzés elvégzésével alkalmassá válsz arra, hogy a témában magasabb szintű tanulmányokat folytass egy későbbi oktatói-kutatói karrier céljából, de arra is, hogy a munkaerőpiac számos más területén megálld a helyed: múzeumoknál, gyűjteményekben, kulturális és művelődési intézményeknél, napilapoknál, folyóiratoknál, könyvkiadóknál szerkesztőként, civil szervezetek munkatársaiként, kulturális intézmények programszervezőiként. Szerepet vállalhatsz kulturális termékek terjesztői hálózataiban, kongresszus- és rendezvényszervező vállalkozásokban. Lehetsz önkormányzatok és más, a társadalmi kommunikációban érdekelt regionális vagy helyi szervek munkatársa; a kulturális örökség kezelésével és hasznosításával foglalkozó intézmények, kutatóintézetek, tanácsadó vállalkozások beosztott munkatársa. Szabad bölcsészet képzés csak alapszakon van, az erre épülő mesterszakokon és művészeti képzéseken, társadalomtudományi és nyelvészeti szakokon folytathatod a tanulást. A szabad bölcsészet alapszak elvégzése után a specializációtól függően bölcsész mesterszakokra léphetsz tovább.


ff5


Hogyan jelentkezz hozzánk?

Jelöld meg első helyen az SZTE BTK szabad bölcsészet képzését a jelentkezés során. A jelentkezés feltételeit megtalálhatod a felvi.hu oldalán. A képzésen belüli lehetőségekről, specializációkról, kiegészítő kurzusokról és minden másról majd csak az első félév során kell döntened, és ehhez a döntéshez minden szükséges információ a rendelkezésedre fog állni. Ez pedig igaz a szakra épülő mesterképzések esetében is.


Számold ki, hogy ezen a szakon hány pontot érnél el a felvételin!


Elérhetőségeink:

SZTE BTK Filozófia Tanszék

6722 Szeged, Egyetem u. 2.

Tel.: (62) 544-364

Friss Hírek

Friss Hírek RSS
Boritokep_59
A SZEGED HUMANITIES PRESS első, hivatalos bemutatóját november 25-én, hétfő, 16 órától szervezi meg az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara a kar főépületében található Konferenciateremben. Az eseményen sor kerül az eddig megjelentetett kötetek bemutatására is. A részletek az alábbiakban olvashatók vagy ide kattintva letölthetők.