Kiállítás



A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészkarán erős hagyománya van a hallgatók irodalmi tehetséggondozásának, ezt a mentorálást szeretnénk kiterjeszteni a képzőművészetre is. A kari főépület folyosóján az I. Bölcsészfesztiválra létrehoztunk egy professzionális kiállítófalat, mely ezentúl a rendszeres képzőművészeti bemutatkozások tere lesz. Első alkalommal 2018. április 25-én (szerdán), a Bölcsészfesztivál nyitónapján hallgatóink munkáiból, festményeiből, grafikáiból, fényképeiből, valamint karunk Szociológia Tanszékének Nyitott szemmel című pályázatára beérkezett, legjobb szociofotókból mutatunk be válogatást.

A kiállítást délelőtt 10 órakor prof. dr. Gyenge Zoltán dékán nyitja meg.

 

A Nyitott szemmel pályázatról bővebben:


Karunk Szociológia Tanszéke idén először hirdette meg szociofotó-pályázatát középiskolás diákok számára. Olyan képeket vártunk, amelyek a mai magyar társadalomban élő emberek élethelyzetét, életformájuk sajátosságait, egymáshoz való viszonyukat mutatják be a fotó eszközeivel. A pályázat iránt sokan érdeklődtek, 52-en regisztráltak, végül 35 diák összesen 94 fotót küldött be. A résztvevők összetétele jól jellemzi a szegedi szociológia szak vonzáskörzetét. Dél-alföldi városok mellett igen nagy számban jelentkeztek vajdasági oktatási intézmények diákjai Szabadkáról, Zentáról, Óbecséről és Újvidékről is. Nem meglepő, hiszen évről évre sok tehetséges hallgatónk jön a déli határ másik oldaláról.

Függetlenül attól, hogy mobiltelefonnal vagy éppen profi fotós felszereléssel készültek-e, a képek legnagyobb részét a társadalmi kérdések iránti érzékenység jellemzi, amely sok esetben eredeti látásmóddal és nem egyszer magas színvonalú technikai tudással is párosul. A képek témái változatosak: a hagyományos világ pusztulásától a modern városi lét zaklatottságáig és narcisztikus vonásaiig, a szegénységtől és a hajléktalanságtól a mindennapi élet eseményeinek apró tárgyi részletekben gazdag bemutatásáig sok mindenről tudósítanak. Szerencsés esetben akár a családi idill keretei között. Megjelennek a generációs sajátosságok és a különböző etnikai csoportok együttélésének képi lenyomatai is.

A beérkezett fotók is igazolják, hogy a vizualitás eszközeivel is lehetséges társadalmi kérdésekről érvényes üzeneteket közvetíteni. A Bölcsészfesztivál képzőművészeti kiállításán a pályázat legjobb képeit mutatjuk be, szám szerint 14-et a kar főépületének fölszinti folyosóján.


A Nyitott szemmel kiállítói:


Bognár Nóra


Egy ház emlékei


BOGNAR_NORA_I._dij__EGY_HAZ_EMLEKEI


Enyészet


BOGNAR_NORA_I._dij__ENYESZET


Buják Judit


Az orvosság rabjaként


BUJAK_JUDIT_kiemelt_dicseret__AZ_ORVOSSAG_RABJA_KENT


Dongó Mirella


A temető kapujában


Dongo_Mirella_kiemelt_dicseret__A_temeto_kapujaban


Farkas Klaudia


Nincstelenség


FARKAS_KLAUDIA_III._dij__NINCSTELENSEG


Tétlenség


FARKAS_KLAUDIA_III._dij__TETLENSEG


Jankovics Bocskovity Éva


Délutánunk


Jankovics_Bocskovity_Eva_II._dij-Delutanunk


Koncz Kriszta


Elakadás a hóban


konckriszta_elakadas_a_hoban


Nagymihály Zita Panna


Ál/arc


NAGYMIHALY_ZITA_PANKA_kiemelt_dicseret_AL_ARC


Pipicz Dávid


Egyedül


PIPICZ_DAVID_kiemelt_dicseret__EGYEDUL


Smith Rita


Küzdelem


Smith_Rita_kozonsegdij___kuzdelem


Szekeres Levente


A romok között


SZEKERES_LEVENTE_A_ROMOK_KOZOTT


Na ne mondd


SZEKERES_LEVENTE_NA_NE_MONDD


Uhor Nikolett


Sietős hétköznapok


UHOR_NIKOLETT_SIETOS_HETKOZNAPOK



Képzőművészeti kiállítók:


Daniel Ceeline Ramonal
Galog Márton
Fodor Szonja
Szabó Eszter
Tóth Eszter

Vajda Gábor



A Gaudi-pad Verseny győztese:


Zalányi Tamás


gaudi_pad





Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_36

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.