Filozófia, művészet, művelődéstörténet

2023. január 23.

A kurzus az ókori görög-római színjátszás történetének egy-egy izgalmas szakaszába kalauzolja el hallgatóit.

A félév során előadnak: Dr. Jászay Tamás, Dr. Gellérfi Gergő, Dr. Nagyillés János, Dr. Kasza Péter és Dr. Mayer Péter előadása.

2023. január 23.

Az általánosan művelő kurzus során a bölcsészkar oktatóinak egy-egy kedvenc és fontos filmjével ismerkedhetnek meg a hallgatók hétről hétre.

A félév során előadnak: Dr. Sághy Miklós, Prof. Dr. Gyenge Zoltán, Dr. Dragon Zoltán, Dr. Lénárt András, Dr. Kiss Attila, Dr. Czeglédi András, Dr. habil. Fogarasi György.

borito

Az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara 2023 tavaszán is várja mindazokat a szegedieket, Szeged környékén élőket, akik úgy gondolják, hogy tanulni, művelődni, a világ minél több részletét megismerni sose késő. Mi is így gondoljuk! Ennek jegyében indítottuk el 2016 őszén a Bölcsész Szabadegyetemet, amelynek keretében számos egyetemi kurzust megnyitunk az érdeklődő idősebbek és fiatalabbak, középiskolások, középkorúak, nyugdíjasok előtt. A tavaszi félévre jelentkezni február 19-ig lehet!