Nyelvi kurzusok, idegen nyelvű kurzusok

2023. január 23.

A kurzus az előző félévi, Finn nyelv kezdőknek 1. c. óra folytatása. A kurzus felvételéhez a Suomen Mestari 1. c. tankönyv első négy leckéje anyagának ismerete szükséges.

Dr. Bíró Bernadett előadása.

2023. január 23.

A hallgatók a szemeszter folyamán megismerik a magyar és német polgári jog, polgári eljárásjog, büntetőjog és büntető eljárásjog és a munkajog alapjait, szakszókincsét, egyes jogi alapiratok fordításán keresztül betekintést nyernek a német és magyar jogi iratszerkesztés grammatikai, nyelvi sajátosságaiba. A szemináriumot előadás kíséri. Felvételének feltétele C1-es nyelvismeret.

Dr. Szabó Erzsébet előadása.

2023. január 26.

Az óra célja a portugál nyelv alapjainak lerakása. A kurzus szintjének megfelelő részletes tematika a leírásban olvasható.

A Portugál nyelvgyakorlat kurzus minden résztvevőjének közös óramegbeszélése: 2023. február 10-én 11 órakor, az SZTE BTK Olasz Tanszékén.

2023. január 23.

These lectures will provide students with an outline of the major achievements in the history of English literature before the Restoration, with a focus on the development of English drama.

Dr. Kiss Attila előadása.

borito

Az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara 2023 tavaszán is várja mindazokat a szegedieket, Szeged környékén élőket, akik úgy gondolják, hogy tanulni, művelődni, a világ minél több részletét megismerni sose késő. Mi is így gondoljuk! Ennek jegyében indítottuk el 2016 őszén a Bölcsész Szabadegyetemet, amelynek keretében számos egyetemi kurzust megnyitunk az érdeklődő idősebbek és fiatalabbak, középiskolások, középkorúak, nyugdíjasok előtt. A tavaszi félévre jelentkezni február 19-ig lehet!