Bezár

Képzések

A természettudományi tudás értékelése területén pedagógus-szakvizsgára felkészítő

A természettudományi tudás értékelése területén pedagógus-szakvizsgára felkészítő

2025. január 23.
3 perc

Szakirányú továbbképzés neve: A természettudományi tudás értékelése területén pedagógus-szakvizsgára felkészítő


Alapadatok:

  • Munkarend: levelező
  • Önköltség (félév): 180 000 Ft
  • Képzési idő (félév): 4
  • Irányszám: 10 < 25
  • Képzés gyakorisága: kéthetente
  • Képzés helye: Szeged
  • Képzési terület: PED

 

Bemeneti feltételek:

A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról szóló 87/2015. (IV. 9.) Korm. rendelet 21/B. § (1) bekezdése értelmében pedagógus-szakvizsgára felkészítő szakirányú továbbképzésre felsőfokú pedagógus (óvodapedagógus, tanító, tanár, gyógypedagógus, szociálpedagógus, konduktor, szakoktató, csecsemő- és kisgyermeknevelő) szakképzettséggel és pedagógus-munkakörben szerzett legalább hároméves szakmai gyakorlattal lehet jelentkezni.


Szakirányú továbbképzésben szerezhető szakképzettség neve: szakvizsgázott pedagógus a természettudományi tudás értékelése területén


Kapcsolattartó / szakfelelős:

Mesterháziné Túri Diána oktatásszervező, Dr. Kinyó László egyetemi adjunktus

  • cím: 6722 Szeged, Petőfi Sándor sgt. 32-34.
  • tel/fax: (62) 544-356
  • email: turid@edu.u-szeged.hu
  • honlap: http://www.edu.u-szeged.hu/nt

 

Jelentkezési határidő: szeptemberben induló képzések esetében 2025. június 15.

 

Jelentkezés módja: intézmény honlapján


Jelentkezés díja: 4000 Ft


Befizetés módja: online a jelentkezéskor


Csatolandó dokumentumok: oklevélmásolat, valamint szakmai önéletrajz


Képzés kezdete: szeptemberben induló képzések esetében 2025. szeptember 12.


Egyéb információk:

  • Felvételi vizsgakövetelmények: Nincs felvételi vizsga.
  • A rangsorolás módja (szempontjai): A diploma minősítése és a szakmai tapasztalat alapján történik a rangsorolás.

A magyar köznevelési rendszer fejlődésében - az elmúlt évtizedekben tetten érhető változások közül markánsan jelentek meg a rendszerszintű és az osztálytermi értékelési gyakorlatot meghatározó elméleti modellek, ismeretek és gyakorlati eljárások; a pedagógiai mérés-értékelés területeihez kötődő képzések fontos szerepet töltenek be a hazai pedagógiai kultúra gazdagításában. Az utóbbi évtizedekben rendszeressé váló hazai rendszerszintű vizsgálatokban, az online mérés-értékelés gyakorlatában, valamint a nemzetközi összehasonlító felmérésekben kitüntetett szerepet kap a természettudomány területe.


A képzés célja, hogy a pedagógusok felkészüljenek a természettudományi tudás értékelésével összefüggő, különleges szakértelmet igénylő intézményi feladatok ellátására; képessé váljanak az osztálytermi és iskolai szintű mérési-értékelési lehetőségek azonosítására és megvalósítására a természettudományi tudás területéhez kapcsolódóan. Célja, hogy a szakvizsgázott pedagógusok képesek legyenek a természettudományi tudás területén mérési-értékelési feladatok ellátására: feladatlapok, papír alapú és online tesztek készítésére és értékelésére, felmérések és vizsgák lebonyolítására, helyi, regionális, országos és nemzetközi vizsgálatokba, mérési-értékelési kezdeményezésekbe történő bekapcsolódásra. További cél, hogy a szakvizsgázott pedagógusok képesek legyenek általános pedagógiai, tantárgy-pedagógiai, illetve mérésmetodikai tárgyú közleményeket, empirikus kutatási eredményeket olvasni és értelmezni; tapasztalataikról, valamint a mérések során kapott eredményekből objektív szakmai anyagokat összeállítani a szűkebb nevelőtestületi közösségtől az országos publikációs fórumokig.


Részletfizetési lehetőséget (három részlet) biztosít az egyetem. A jelentkezés pontos módjáról és a jelentkezési díj befizetéséről szóló tájékoztatást az intézmény a honlapján hirdetményben teszi közzé a jelentkezési időszak kezdetéig (http://arts.u-szeged.hu).

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

Kapcsolódó hírek