Szakirányú továbbképzés neve: Kulcs az alfa generációhoz – élményalapú módszerek a tanulási-tanítási folyamatban pedagógus-szakvizsgára felkészítő
Alapadatok:
-
Munkarend: levelező
-
Önköltség (félév): 140 000 Ft
-
Képzési idő (félév): 4
-
Irányszám: 5 < 30
-
Képzés gyakorisága: havonta
-
Képzás helye: Szeged
-
Képzési terület: PED
Bemeneti feltételek:
A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról szóló 87/2015. (IV. 9.) Korm. rendelet 21/B. § (1) bekezdése értelmében pedagógus-szakvizsgára felkészítő szakirányú továbbképzésre felsőfokú pedagógus (óvodapedagógus, tanító, tanár, gyógypedagógus, szociálpedagógus, konduktor, szakoktató, csecsemő- és kisgyermeknevelő) szakképzettséggel és pedagógus-munkakörben szerzett legalább hároméves szakmai gyakorlattal lehet jelentkezni.
Szakirányú továbbképzésben szerezhető szakképzettség neve: szakvizsgázott pedagógus élménypedagógia szakterületen
Kapcsolattartó / szakfelelős:
Török Erika oktatásszervező szakértő; Dr. Sárvári Tünde Erzsébet főiskolai docens
Jelentkezési határidő: keresztfélévben induló képzések esetében 2025. január 21., szeptemberben induló képzések esetében 2025. augusztus 29.
Jelentkezés módja: intézmény honlapján
Jelentkezés díja: nincs jelentkezési díj
Csatolandó dokumentumok: oklevélmásolat, valamint fényképes szakmai önéletrajz, motivációs levél a honlapon szereplő módon: https://u-szeged.hu/tanarkepzes/jelentkezesi-felulet/jelentkezesi-felulet
Képzés kezdete: keresztfélévben induló képzések esetében 2025. február 14., szeptemberben induló képzések esetében 2025. szeptember 21.
Egyéb információ
- Felvételi vizsgakövetelmények: nincs felvételi vizsga/elbeszélgetés. Amennyiben a jelentkező megfelel a részvétel feltételeinek, és csatolja a kért dokumentumokat, annyiban felvehető a képzésre.
- A rangsorolás módja (szempontjai): nincs rangsorolás felvételkor.
Az utóbbi évtizedben a szakmapolitikai gondolkodásnak Magyarországon is lényeges elemévé vált a nem formális és informális tanulás bevezetése és validálása. A szakirányú továbbképzési szak célja, hogy megismertesse a pedagógusokkal az élményalapú neveléshez kapcsolódó módszertani megoldásokat, oktatásimódszereket, előmozdítsa a mindennapi gyakorlatukba történő beépítésüket, továbbá támogassa őket módszertani tárházuk változatos használatában, illetve annak állandó gazdagításában. A nem formális tanuláshoz kapcsolódó módszertani kultúra és oktatási módszerek a tanulók személyiségének, közösségeinek komplex fejlesztését helyezik a középpontba olyan nevelési-oktatási programokon keresztül, amelyek az iskolai életet egységben kezelik, azaz nem kizárólag a tanórákra koncentrálnak, hanem a nevelés-oktatás részének tekintik a tanórán, sőt az iskolán kívül eltöltött időt is. A tanulási folyamat kimenetének fontos jellemzője a személyiség fejlődésében történt előrelépés. A tudásbővítés tudatos tervezést követően a tanuló csoportok alapos ismeretére alapozott „játékos, könnyed” formában történik, amely mind a gyerekektől, mind a pedagógusoktól szerepkörük újfajta értelmezését várja el. A továbbképzés ennek a szemléletnek és a hozzá kapcsolódó módszertani váltásnak a létjogosultságát és kiterjesztését tűzi ki céljául.
Részletfizetési lehetőséget (három részlet) biztosít az egyetem. A jelentkezés pontos módjáról és a jelentkezési díj befizetéséről szóló tájékoztatást az intézmény a honlapján hirdetményben teszi közzé a jelentkezési időszak kezdetéig (http://arts.u-szeged.hu).