Boritokep_19

„…nekem is van egy hőstettem, amivel dicsekedni lehet": Dráma, adaptáció és teatralitás a Jókai-jelenlétben - Kötetbemutató a szegedi bölcsészkaron

A Magyar Irodalmi Tanszék meghívóját közöljük.

MEGHÍVÓ

A Magyar Irodalmi Tanszék tisztelettel meghívja Önt

2024. február 20-án, kedden, 18.00 órára
az SZTE BTK kari konferenciatermébe (6723 Szeged, Egyetem utca 2-6)

a „…nekem is van egy hőstettem, amivel dicsekedni lehet": Dráma, adaptáció és teatralitás a Jókai-jelenlétben (Tempevölgy, 2023) című kötet bemutatójára.

A kötet szerzőivel, Kiss A. Krisztával, Szajbély Mihállyal és Zentai Máriával, valamint, szerkesztőivel, Hansági Ágnessel és Hermann Zoltánnal Márton-Simon Anna beszélget.

Konyvbemutato_-_Jokai_tanulmanykotet-1

bolygo_bogozo_borito

Miért mesélünk egymásnak történeteket? Hogyan viszonyulunk a mesehagyományhoz? Miért és hogyan dolgozza fel különböző népek és régiók mesekincsét egy kortárs magyar (határon inneni és túli) író? Ezekre a kérdésekre is választ kaphat, ha ellátogat a Bolygó bogozó író-olvasó találkozóira.