a2ade-baka-istvan-01-media-kiemelt-1280-720-90-cr

Baka István-emléknap Szegeden

Baka István költő és műfordító születésének 75. évfordulója alkalmából emléknapot szerveznek Szegeden. Az 1995-ben elhunyt költő tiszteletére rendezett ünnepségre szeptember 20-án, 17 órától, a Tiszatáj szegedi szerkesztőségében kerül sor.

Baka István 75

Emléknap a Tiszatáj Szalonban

Balog József, Bombitz Attila, Borsodi L. László, Farkas Pál, Füzi László, Ilia Mihály, Kelemen Zoltán és Máté-Tóth András részvételével.

Időpont: 2023. szeptember 20, 17.00.

Helyszín: Szeged, Roosevelt tér 10-11. (Tiszatáj szerkesztősége)

Baka-Istvan-75

cikk_boritokepek_11

Az Angol-Amerikai Intézet által szervezett 7. angol tanulmányi verseny első, online fordulóján 81 diák vett részt a régió 16 középiskolájából. A második, szóbeli fordulón 9 diák vállalta a megmérettetést: április 20-án előadták prezentációikat és ugyanitt kiderült az is, ki és milyen eredményt ért el az intézet régi hagyományokkal rendelkező versenyén.