A szem, mint a lélek(tan) tükre

Időpont: 12:00 – 12:20

Terem: Auditorium Maximum

Előadó: Dr. Palatinus Zsolt

A vizuális információ felvételének legnyilvánvalóbb állomása a szem. Ébrenlétünk alatt szemünk folyamatosan pásztáz, rebben, követ, fókuszál, igazodik, keres - egyszóval rendkívül bonyolult mozgásokat végez. Ezeket a mozgásokat manapság elég részletesen tudjuk vizsgálni és csupa érdekes dolgot látunk. A szemmozgások árulkodnak egy egész sor kognitív folyamatról. A mozgás finom mintázatai elárulják például, hogy megértettük-e azt, amit olvastunk, vagy láttunk. Bevonódtunk-e egy játékba, művészeti élménybe, vagy éppen a tananyag feldolgozásába. Egyetértünk-e azzal, akit hallgatunk, megbízunk-e benne? Az előadáson kiderül, hogy miként lehet a szemmozgásokat használni a jövőben és demonstráljuk is egy ilyen mérőeszköz működését.

Mely szak(ok)hoz kapcsolódik az óra?

pszichológia BA

Tudj meg többet az órát szervező tanszékről és a szakról itt!

cikk_boritokepek_11

Az Angol-Amerikai Intézet által szervezett 7. angol tanulmányi verseny első, online fordulóján 81 diák vett részt a régió 16 középiskolájából. A második, szóbeli fordulón 9 diák vállalta a megmérettetést: április 20-án előadták prezentációikat és ugyanitt kiderült az is, ki és milyen eredményt ért el az intézet régi hagyományokkal rendelkező versenyén.