konf

Nemzetközi online konferencia a világjárvánnyal kapcsolatos kutatási eredményekről

Nemzetközi online konferenciát szervez a Lundi Egyetem 2022. május 16-17-én, The EUGLOHRIA Seeding Conference For Joint Pandemics Research címen. A konferencia az EUGLOHRIA projekten belül az EUGLOH-partnerek – amelynek az SZTE is tagja – közötti tudományos együttműködést erősíti, jelen helyzetben a Covid-19 világjárvány kutatásainak összegyűjtésével. A konferenciára minden tudományterület kutatója jelentkezhet, az absztraktokat beküldeni 2022. március 31-ig lehet.

A konferencia honlapja: https://sv-se.invajo.com/event/euglohriaconferens/euglohriaseedingconferens

A konferencia felhívása itt olvasható.

borito

Idén, immáron huszonkettedik alkalommal, újra jelenléti formában szervezi meg karunk Hungarológia Központja a Nyári Egyetemet. A program keretében július 18-tól a világ különböző országaiból érkeznek a karra külföldi diákok, hogy a négyhetes itt-tartózkodásuk alatt közelebb kerülhessenek a magyar nyelvhez és kultúrához. Az idei év különlegessége, hogy a Nyári Egyetemmel párhuzamosan egy másik, hasonló célú program is elindul, július 26-án. A Manitobai Egyetemmel való új megállapodás alapján tíz kanadai diák tölt majd el három hetet Budapesten és Szegeden – a kulcsfogalom itt a köztéri emlékezet lesz.