diszdiploma

Díszoklevél átvételére várjuk volt hallgatóink jelentkezését

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának vezetősége idén, 2022-ben is ünnepélyes keretek között adja át a díszokleveleiket azon volt hallgatóinak, akik 50, 60, 65 vagy 70 éve szerezték meg diplomájukat a kar valamelyik szakján. A díszoklevél átvételére jelentkezni szükséges – ennek határideje 2022. május 31.

Az alábbi jelentkezési lap mellett kérjük, küldje el a Prof. Dr. Gyenge Zoltán dékán úrnak címzett levelét, rövid szakmai önéletrajzát és diplomájának fénymásolatát a btkdokt@arts.u-szeged.hu e-mail címre vagy a következő postázási címre: Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Dékáni Hivatal 6722 Szeged, Egyetem utca 2.

A díszoklevelek ünnepélyes átadóját hagyományosan szeptember utolsó szombatján tartjuk, ez várhatóan most is így lesz. A pontos időpontról az adatlapon megjelölt elérhetőségén minden jelentkezőt időben értesítünk.

A kitöltendő adatlap letöltéséhez kattintson ide: https://arts.u-szeged.hu/download.php?docID=35079

Szeretettel várjuk vissza alma materébe, a szegedi bölcsészkarra!

borito

Idén, immáron huszonkettedik alkalommal, újra jelenléti formában szervezi meg karunk Hungarológia Központja a Nyári Egyetemet. A program keretében július 18-tól a világ különböző országaiból érkeznek a karra külföldi diákok, hogy a négyhetes itt-tartózkodásuk alatt közelebb kerülhessenek a magyar nyelvhez és kultúrához. Az idei év különlegessége, hogy a Nyári Egyetemmel párhuzamosan egy másik, hasonló célú program is elindul, július 26-án. A Manitobai Egyetemmel való új megállapodás alapján tíz kanadai diák tölt majd el három hetet Budapesten és Szegeden – a kulcsfogalom itt a köztéri emlékezet lesz.