Régészet BA

Indiana Jones nyomában – Valóság vs. fikció. Mit csinál a régész?

Időpont: 10:30 – 10:50

Terem: 2. terem

Előadó: Dr. Pintér-Nagy Katalin

Mit csinál a régész a terepen és a múzeumban? Mi alapján dönti el a régész, hogy hol fog ásni? Mi lesz az előkerült leletekkel? Ezekre a kérdésekre keressük a választ az előadás során, és természetesen megnézzük azt is, hogy a valóságban is izgalmas és kalandos-e a régészek élete.

Rejtett kincsek a gyűjteményünkből. Szemezgetés a szegedi egyetem Régészeti Tanszékének leleteiből (max. 15 fő)

Időpont: 11:00 – 11:20

Terem: Banner János terem (pince)

Előadó: Dr. Pintér-Nagy Katalin

Az előadás során a szegedi egyetem régészeti gyűjteményének legszebb és legérdekesebb leleteit mutatjuk be gyakorlati foglalkozás keretében.

Tudj meg többet a szervezőről és a szakról itt!

boritokep__12_

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Pszichológiai Intézete ügyvivő szakértő/intézeti ügyintéző munkatársat keres, határozatlan idejű munkaviszonyra.

Jelentkezési határidő: 2024. április 10. (szerda)