Időpont: 12:00-12:20
Terem: Auditorium Maximum
Előadó: Dr. Szabó Éva
Miért követjük az influenszereket? Miért teszünk meg valamit egy csoportban, amit nem is igazán helyeslünk? Miért félünk kilógni a sorból? Miért akarunk kilógni a sorból? Lehetne normák nélkül élni? Ezeket a kérdéseket járja körül az előadás rámutatva a normák és a normakövetés pozitív és negatív hatásaira.
Időpont: 12:30-12:50
Terem: Auditorium Maximum
Előadó: Dr. Harmath-Tánczos Tímea
Az előadás során a hallgatók betekintést nyerhetnek a neuropszichológia tudományába, megismerhetik azon területeket, ahol neuropszichológusra van szükség, illetve ráláthatnak a legújabb fejlesztésekre, törekvésekre is.
Időpont: 13:00-13:20
Terem: Auditorium Maximum
Előadó: Marián Miklós
Ellentmondásnak tűnhet, hogy a megtanultak felidézése hatékony tanulási módszer is lehet. Kutatások eredményei azonban alátámasztják, hogy egy emlék ismételt felidézése jobban elősegíti annak hosszú távú megtartását, mint ismételt újratanulása - a "tesztelési hatás" magyarázata ugyanakkor máig hiányos. Az előadásban a tesztelési hatás mögött álló lehetséges agyi mechanizmusokról lesz szó, melyhez kapcsolódva egy korszerű, emlékezetkutatásban alkalmazott agyi stimulációs technika is bemutatásra kerül.
Időpont: 13:30-13:50
Terem: Auditorium Maximum
Előadó: Horváth Barbara
A célok fókuszálják a figyelmünket, energizálják viselkedésünket és értelmet adnak mindennapi tevékenységeinknek. Ha megfelelő módon tűzzük ki céljainkat, kielégítőbb és teljesebb életet élhetünk. Ehhez azonban érdemes tisztában lennünk a célkitűzés néhány alapelvével. A személyiségpszichológia modern motivációs elméletei a célokkal kapcsolatban a belső motivációs tényezők fontosságára hívják fel a figyelmet. A jóllétünk szempontjából nem feltétlenül az számít, hogy mennyire szeretnénk valamit elérni, sokkal inkább az, hogy miért törekszünk rá, miért érezzük fontosnak az adott cél megvalósítását? Ennek a kérdésnek a megválaszolásához önismeretre és önreflexióra van szükség. Ha a célunk tükrözi belső értékeinket, vágyainkat és szükségleteinket, akkor élvezetesebb, hatékonyabb és tartósabb is lesz a megvalósításának a folyamata. Az előadás során a résztvevők bepillantást kaphatnak a célkitűzés néhány izgalmas pszichológiai elméletébe, és egy kis útravalót kaphatnak az önismereti úton való elinduláshoz.
Tudj meg többet a szervező tanszékről/intézetről és a szak(ok)ról itt!