Mongol írások régen és ma

Időpont: 10:30 – 10:50

Terem: Mészöly Gedeon terem

Előadó: Dr. Kempf Béla

Mit és mióta írnak a mongolok? Tudott-e írni Dzsingisz kán? Hányféle írást használtak? Melyik írástípust használták leghosszabban? Miről leveleztek a mongol kánok a pápákkal? Ha a könyvnyomtatást 1453 körül találta fel Gutenberg, hogyan jelenhetett meg az első nyomtatott mongol könyv 1312-ben? Hasonló írás- és kultúrtörténeti kérdéseket tekintünk át röviden az előadásban, és közben arra is próbálunk választ találni, hogy mi köze ennek az egésznek az altajisztikához?

Mely szak(ok)hoz kapcsolódik az óra?

keleti nyelvek és kultúrák (altajisztika) BA

Tudj meg többet az órát szervező tanszékről és a szakról itt!

cikk_boritokepek_2

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Történeti Intézet Középkori és Kora Újkori Magyar Történeti Tanszék, valamint az SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola közösen szervezte meg a Báthory István Középiskolai Történelem Tanulmányi Versenyt. Az ünnepélyes eredményhirdetésen Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora is méltatta a kezdeményezést.