Miért tanul egy latin szakos ógörögül?

Időpont: 11:00–11:20

Terem: Latin szeminárium

Előadó: Tomkó Zoltán

Ezeket a szakokat/specializációkat ismerheted meg itt jobban: ókori nyelvek és kultúrák alapszak, ógörög speciális képzés

Meglepetésként érhet valakit, ha latin szakra jelentkezik, hogy ógörög nyelvet is kell tanulnia, sőt ógörög szövegolvasás órái is vannak. Ám aki elkapja a fonalat, akár az ógörög specializációt is választhatja. De miért tanul egy latin szakos ógörögül? A válasz persze a klasszika-filológia komplexitása, melynek kulcsfontosságú eleme a görög nyelv is. Az előadás arra hoz példákat, hogy miért jó és mennyire fontos az ógörög.

lepjuk_meg__esemeny_borito

Az idei SZTE Alma Mater mozgást ösztönző kihívása a Nobel-díjas Karikó Katalin előtt tiszteleg. Járjuk be közösen életének fontos helyszíneit virtuálisan!