Germanisztika BA; német nyelv és kultúra tanára; német nyelv, irodalom és kultúra MA

A német nyelvű középkor mai szemmel – Napjaink középkori szemmel

Időpont: 12:00-12:20

Előadó: Dr. Katona Tünde

Ismerd meg jobban ezen az órán keresztül a következő specializációkat/szakokat: germanisztika BA; német nyelv, irodalom és kultúra MA; német nyelv és kultúra tanára

A minióra keretében egy "átlagos középkori nap" bemutatása után játékos formában kísérletet teszünk arra, hogyan jelennének meg a mai kor ikonikus brandjei a középkorban.

Napjaink német nyelvű sci-fi-je

Időpont: 12:30-12:50

Előadó: Prof. Dr. Hárs Endre

A sci-fi a fenyegető klímakatasztrófa árnyékában sem veszített vonzerejéből, és nem csak angol nyelven, és nem csak a filmes médiában virágzik… Több német nyelvű internetes oldalon olvashatók izgalmas cikkek és rövidebb szövegek, lebilincselő novellák a napjaink emberét foglalkoztató számos tárgykörben

Miért tanulok németül?

Időpont: 13:00-13:20

Előadó: Rövid reklámfilm hallgatónk szereplésével

Miért tanuljunk németül? Mit adott nekem a germanisztika szak? Mindig is tanár szerettem volna lenni….

Ha ezekre a kérdésekre keresed a választ, akkor ajánljuk figyelmedbe ezeket az interjúkat, amelyeket német nyelvet tanulókkal, egyetemünk germanisztika szakos és osztatlan tanár szakos hallgatóival készítettek hallgatóink.

Várunk szeretettel.

Tudj meg többet a szervező tanszékről/intézetről és a szak(ok)ról itt!

cikk_boritokepek_11

Az Angol-Amerikai Intézet által szervezett 7. angol tanulmányi verseny első, online fordulóján 81 diák vett részt a régió 16 középiskolájából. A második, szóbeli fordulón 9 diák vállalta a megmérettetést: április 20-án előadták prezentációikat és ugyanitt kiderült az is, ki és milyen eredményt ért el az intézet régi hagyományokkal rendelkező versenyén.