Deme László 100 Emlékkonferencia

Az Anyanyelvápolók Szövetsége, az SZTE BTK Magyar Nyelvészeti Tanszéke és a Magyar Nyelvtudományi Társaság szegedi csoportja tisztelettel meghívja

Deme László-emlékkonferenciára
2021. október 8-án 10 órai kezdettel az SZTE BTK kari tanácstermébe (Szeged, Egyetem u. 2-4.)

Program:
10.00. Forgács Tamás: Deme László, a tanár és tanszékvezető
10.15. M. Korchmáros Valéria: Deme László mondattanáról
10.30. B. Fejes Katalin: Hangzásforma és írásforma
10.45. Németh Miklós – Sinkovics Balázs: A nyelvatlasz és a mai szegedi nyelv
11.00. Schirm Anita: A mondatpótlótól a diskurzusjelölőig
11.15. Nagy L. János: Deme László és a folytatás
11.30. Némethné Balázs Katalin – Szabó Mária: Deme László és a szegedi középiskolai tanárok
(A 15 perces előadások szerkesztett anyaga kötetben jelenik meg.)

Szíves megjelenésére számítunk.

Ha a koronavírus megakadályozza a személyes megjelenést, online lebonyolítást választunk.

borito

Idén, immáron huszonkettedik alkalommal, újra jelenléti formában szervezi meg karunk Hungarológia Központja a Nyári Egyetemet. A program keretében július 18-tól a világ különböző országaiból érkeznek a karra külföldi diákok, hogy a négyhetes itt-tartózkodásuk alatt közelebb kerülhessenek a magyar nyelvhez és kultúrához. Az idei év különlegessége, hogy a Nyári Egyetemmel párhuzamosan egy másik, hasonló célú program is elindul, július 26-án. A Manitobai Egyetemmel való új megállapodás alapján tíz kanadai diák tölt majd el három hetet Budapesten és Szegeden – a kulcsfogalom itt a köztéri emlékezet lesz.