Anglisztika BA; angol nyelv és kultúra tanára; fordítás és tolmácsolás alapjai specializáció; hungarológia MA

The challenges of intercultural communication

Időpont: 12:00-12:20

Előadó: Dr. Árvay Anett

Ismerd meg jobban ezen az órán keresztül a következő specializációkat/szakokat: anglisztika BA; angol nyelv és kultúra tanára

What strategies are we using when communicating with someone from another culture? Whose cultural norms are we adopting and how can we resolve misunderstandings? This lecture discusses the challenges of intercultural communication and offers you a few coping strategies as well.

Kreatív fordítás

Időpont: 12:30-12:50

Előadó: Dr Bocsor Péter

Ismerd meg jobban ezen az órán keresztül a következő specializációkat/szakokat: anglisztika BA: fordítás és tolmácsolás alapjai specializáció; fordítás és tolmácsolás MA: fordítás specializáció

Az előadás betekintést nyújt az Angol-Amerikai Intézetben folyó fordítóképzésbe, mégpedig a kreatív fordítás egyes kérdéseinek példáján keresztül. A diákok megismerhetik azokat a fordítói feladatokat, amelyek egy mozifilm elkészítése során felmerülnek a szinopszistól a feliratok fordításáig, és közben ízelítőt kapnak a kreatív fordítás sajátos kihívásaiból, amilyen a formailag kötött fordítás, a kulturális különbségek áthidalása vagy éppen a műfordítás.

Basic Principles in English Language Teaching Methodology

Időpont: 13:00-13:20

Előadó: Huber Máté

Ismerd meg jobban ezen az órán keresztül a következő specializációkat/szakokat: angol nyelv és kultúra tanára

This introductory ELT methodology session concentrates on basic principles and contemporary tendencies in teaching English as a foreign language. Some of the key issues addressed include the creation of conditions for language learning, lesson design, adaptive lesson delivery, as well as the monitoring and assessment of students’ language development. Drawing on the participants’ own experience as language learners, the theoretical concepts will be illustrated by practical examples.

Teaching and learning Hungarian as a foreign language and culture

Időpont: 13:30-13:50

Előadó: Dr Árvay Anett

Ismerd meg jobban ezen az órán keresztül a következő specializációkat/szakokat: hungarológia MA

Teaching our own language and culture seems to be an easy task but in reality the instructor experiences unexpected suprises and revelations. This interactive mini lecture shows you the enjoyable journey of connecting Hungarian language and culture with foreign ones.

Tudj meg többet a szervező tanszékről/intézetről és a szak(ok)ról itt!

Az SZTE BTK Hispanisztika Tanszék által idén immár hatodik alkalommal megrendezett Spanyol tanulmányi verseny díjátadóját április 12-én rendezték meg a kar Auditorium Maximum termében. Az ország különböző pontjairól érkező nyertes és különdíjjal kitüntetett csapatok a megjelent diplomatáktól vették át nyereményeiket.