Clevelandi Állami Egyetem ösztöndíj pályázata

Seal-backgroundA Cleveland State University, College of Liberal Arts and Sciences (Cleveland, Ohio) oktatói ösztöndíjat ajánl intézetében egy tanévre. Az ösztöndíjas feladata a fogadó intézményben folyó oktatás és tananyagfejlesztés a magyar tanulmányok területén, valamint a magyar mint idegen nyelv (Hungarian as a Foreign Language), magyar irodalom és kultúra oktatása. Az ösztöndíj költségeit a Fulbright Program és a Cleveland State University közösen fedezi. Az egyetem olyan pályázók jelentkezését várja, akik rendelkeznek a magyar mint idegen nyelv tanítási tapasztalattal.

Pályázati részletek itt: http://www.fulbright.hu/fulbright-vendegoktatoi-osztondij-cleveland-state-university/

MKN3

Élettörténet és emlékezet címmel harmadik alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudányi Kara az SZTE Klebelsberg Könyvtárral közösen a Magyar Könyvkiadók Napját. A kétnapos eseménynek 2019. október 1-jén a BTK épülete, míg október 2-án a könyvtár ad otthont. Az esti könyvbemutatókra, beszélgetésekre, illetve az Esterházy Péter emlékére szervezett, filozófusok és írók közös felolvasására pedig mindkét nap a Grand Caféba várják az érdeklődőeket.