MINIÓRÁK az SZTE BTK nyílt napján - Regisztrálj te is december 14-ig
Korábban már megírtuk: a szegedi bölcsészkar ismét nyílt napot tart az érdeklődő felvételizők 2023. december 18-án, hétfőn, 9:30-tól a kar főépületében.
A teljes programról, igazoláskérésről, nyereményjátékról és további részletekről itt írtunk bővebben.
Ebben a cikkben pedig hozzuk is a miniórák listáját és a regisztrációs linket! A jelentkezés december 14-én 20:00-kor zárul!

Nyílt nap az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karán - 2023. december 18.
Az SZTE BTK-n idén is nyílt napot tartunk mindazoknak, akik a felvételi előtt állnak és érdeklődnek a szegedi bölcsészkar igen széles képzési kínálata iránt! A kar főépületében 2023. december 18-án, 9:30-tól kezdődően képzéseink és különböző egységeink saját standjainál tájékozódhatsz, de felvételi tájékoztatóval, épülettúrával és miniórákkal is várunk! A rendezvényre való belépés nem, de a miniórák látogatása regisztrációköteles!

Robert Menasse a szegedi bölcsészkar vendége volt
Robert Menasse osztrák esszé- és regényíró volt az SZTE BTK Osztrák Irodalom és Kultúra Tanszékének vendége, december 5-én. Bombitz Attila, a tanszék vezetője beszélgetett a szerzővel legújabb művei kapcsán Európáról, az Európai Unió paradox működéséről, a vágyott nemzetállamok feletti egységről és a nacionalizmus térhódításáról a teltházas esten. Az esemény a budapesti Osztrák Kulturális Fórum támogatásával jött létre.

Legyen Ön a BTK diplomaosztójának előadója! - Pályázati felhívás a kar hallgatóinak, oktatóinak és dolgozóinak
Úgy érzi, tehetséges valamiben? Szívesen megmutatná képességeit több száz fős közönség előtt is?
Az SZTE BTK következő diplomaosztójának előadójaként most élőben is megmutathatja tehetségét, miközben részese lehet a bölcsészkar végzőseinek itt töltött utolsó pillanatainak!
Az ünnepségnek hagyományosan része, hogy a köszöntő beszédek és az oklevelek átadása mellett egy előadás is gazdagítja a végzősök diplomaosztós élményét. Szeretnénk, ha ezt az élményt a jövőben a BTK-hoz kötődő hallgatók, oktatók, dolgozók biztosítanák a diplomázóknak!

The Faculty of Humanities and Social Sciences is looking for performers at the graduation ceremony – Call for applications for students, lecturers and staff
Do you feel talented in something? Would you like to show off your skills in front of an audience of hundreds?
As a performer at the next graduation ceremony of the Faculty of Humanities and Social Sciences, you can show your talent live and be part of the graduates' final celebration!
As part of the ceremony, the graduation experience is traditionally enriched by a performance alongside the welcoming speeches and the presentation of diplomas. We would like this experience to be offered to graduates by students, lecturers and staff associated with our Faculty.

Élen a fenntarthatóságban: az SZTE holtversenyben a legjobb magyar egyetem a QS friss rangsorán
A brit Quacquarelli Symonds (QS) december 5-én megjelent fenntarthatósági felsőoktatási rangsorában a Szegedi Tudományegyetem megosztott első helyen végzett Magyarországon. A világ intézményeit környezeti, társadalmi és irányítási szempontok szerint mérő listán az SZTE a kiváló hazai helyezése mellett nemzetközi téren is remekelt: 122. lett európai, és 259. világviszonylatban.

"Ma már igyekszem kijelölni a határokat, de a lelkesedésem nem változott" - interjú Dr. Dunai Tamással a Mestertanár Aranyérem kapcsán
Dr. Dunai Tamás, a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékének adjunktusa 2023-ban Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesült. Az Országos Tudományos Diákköri Tanács által megalapított díjat azoknak a tanároknak ítélik oda, akik mentorként legalább egy évtizede aktívan és eredményesen vesznek részt a tudományos diákköri munkában. Dunai Tamás oktatási és kutatási területe a média- és kultúratudomány, középpontjában pedig a képregénykutatás áll.
A díj kapcsán beszélgettünk vele.

Radnóti-esték 2023 őszén: Mindenki rokon
Ebben a félévben négy beszélgetésben leszünk kíváncsiak arra, mit is jelent a rokonság, ha színpadra kerül, és rokoni összefonódást jelent; hogyan lesz izgalmas olvasmány és történeti forrás egy szingli naplója 1938-1939-ből; miként értelmezhetőek Nyugat-Szibériában élő nyelvrokonaik esetében a családi, nemzetségi kapcsolatok; és hogyan bontakozik ki egy nagy sikerű, mai regényben egy 1944-ben örökbe fogadott kislány története.
A Radnóti-esték minden érdeklődő számára nyitottak és díjmentesen látogathatók!

