agyfenyesito

Agyfényesítő módszerek


SZTE BTK Pszichológia Intézet, Konferencia Terem, 17:00 – 19:00


A klinikai- és kísérleti pszichológiában használt tesztekkel, eszközökkel való közelebbi ismerkedés.

Olyan tesztekkel és eszközökkel ismerkedhetnek meg az érdeklődők, melyeket a napi gyakorlatban használnak a klinikai- és kísérleti pszichológiában. A tesztek elsősorban a szellemi teljesítőképesség mérésére szolgálnak, segítségükkel feltérképezhetjük a vizsgálati személy kognitív funkcióit, ugyanakkor a neurorehabilitációban a gyógyulás folyamatát is nyomonkövethetjük a segítségükkel. Emellett lehetőség nyílik megtekinteni a manapság egyik leggyakrabban alkalmazott non-invazív (beavatkozást nem igénylő) neuromodulációs eszközt, a transzkraniális egyenáram stimulátort (tDCS). A tDCS gyenge egyenáram segítségével képes befolyásolni a neuronok működését, alkalmazási területe ugyancsak kiterjedt mind a rehabilitáció és a kutatások területén is. Mindenkit várunk, akik szívesen ismerkednek a pszichológia kísérleti és klinikai oldalával vagy egyszerűen érdekli őket, hogy a szakemberek milyen eszközöket alkalmaznak a munkájuk során.

 

Előadók:

Dr. Must Anita

Dr. Németh Viola Luca, Szépfalusi Noémi, Vékony Teodóra, Holczer Adrienn, Kazinczi Csaba


MustAnitaDr. Must Anita vagyok, a Pszichológia Intézet Kognitív és Neuropszichológia Tanszékének munkatársa, alapvetően pszichiáter szakorvos.

A kognitív idegtudomány világa és az emberi agy működése engem már sok éve elvarázsol, kollégáimmal közösen most azon leszünk, hogy ez másokkal is megtörténjen.



pszicho

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_35

Tavasszal is meghirdette az SZTE NKI Kulturális Irodája a Hallgatói Művészeti Versenyét, amelyre több kategóriában jelentkezhettek a tehetséges hallgatók: az eredményhirdetésen kiderült, a meghirdetettek közül majdnem minden kategóriában értek el helyezést BTK-s hallgatók is, nem egy esetben első helyen végeztek.


Néhány nappal később az ugyancsak az SZTE NKI által szervezett „A Szegedi Tudományegyetem és a Nobel-díj” alkotói pályázat díjkiosztójára is sor került, ahol az egyik első díjat szintén egy BTK-s hallgató kapta meg, személyesen Karikó Katalintól.