Nyelvtudományi Doktori Iskola


Iskolavezető: prof. dr. Németh T. Enikő - nemethen@hung.u-szeged.hu

Weboldal: http://www.arts.u-szeged.hu/nydi/

 

A Nyelvtudományi Doktori Iskola programjai:

 

1.

Altajisztika

Programvezető: Prof dr. Zimonyi István egyetemi tanár, DSc - zimonyi@hist.u-szeged.hu

Doktori referens: Prof dr. Zimonyi István egyetemi tanár, DSc - zimonyi@hist.u-szeged.hu

2.

Angol alkalmazott nyelvészet

Programvezető: Dr. Fenyvesi Anna habil. egyetemi docens, PhD - fenyvesi@lit.u-szeged.hu

Doktori referens: Dr. Fenyvesi Anna habil. egyetemi docens, PhD - fenyvesi@lit.u-szeged.hu

3.

Elméleti nyelvészet

Programvezető: Prof. Dr. Németh T. Enikő egyetemi tanár, DSc - nemethen@hung.u-szeged.hu

Doktori referens: Prof. Dr. Németh T. Enikő egyetemi tanár, DSc - nemethen@hung.u-szeged.hu

4.

Francia nyelvészet

Programvezető: Dr. Gécseg Zsuzsanna habil. egyetemi docens, PhD - gecsegz@lit.u-szeged.hu

Doktori referens: Dr. Gécseg Zsuzsanna habil. egyetemi docens, PhD - gecsegz@lit.u-szeged.hu

5.

Magyar nyelvészet

Programvezető: Prof. Dr. Forgács Tamás egyetemi tanár, DSc - forgacs@hung.u-szeged.hu

Doktori referens: Dr. Schirm Anita adjunktus, PhD - schirmanita@gmail.com

6.

Német nyelvészet

Programvezető: Prof. Dr. Bassola professor emeritus - bassola@lit.u-szeged.hu

Doktori referens: Dr. Rauzs Orsolya adjunktus, PhD - rauzs@lit.u-szeged.hu

7.

Orosz nyelvészet

Programvezető: Dr. Bibok Károly habil. egyetemi docens, CSc - kbibok@lit.u-szeged.hu

Doktori referens: Dr. Bibok Károly habil. egyetemi docens, CSc - kbibok@lit.u-szeged.hu

8.

Uráli nyelvészet

Programvezető: Prof. Dr. Bakró-Nagy Marianne professor emerita - bakro@nytud.hu

Doktori referens: Dr. Sipőcz Katalin habil. egyetemi docens, PhD - sipocz@hung.u-szeged.hu

9.

Történeti szlavisztika

Programvezető: Prof. Dr. Kocsis Mihály egyetemi tanár, DSc - kocsism@lit.u-szeged.hu

Doktori referens: Dr. Balázs L. Gábor habil. egyetemi docens, PhD - gbalazs@lit.u-szeged.hu