artisjus_dij

SZTE-s oktatók az Artisjus díjazottjai között

Átadták az Artisjus előadói és pedagógusi díjakat – elismerésekben összesen huszonkét személy részesült, köztük a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kar és a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar oktatói.

A szerzői egyesület olyan előadóművészeket díjaz, akik rendszeresen kortárs magyar műveket tűznek műsorukra, valamint olyan pedagógusokat ismer el a díjjal, akik kiemelkedően fontos munkát végeznek a zene és az irodalom oktatásában. A díjak pénzjutalommal járó szakmai elismerések, odaítélésükről a szervezet szerzőkből és zeneműkiadókból álló testületei döntenek.

410841805_851605666971130_1800215350998639301_n_450x330

Az elismerésekért pénzjutalom jár.

Előadóművészi díjat vehetett át Bódy Magdi énekes, zeneszerző, producer; Göllesz Zoltán hangversenyrendező, gyógypedagógus; Lázár Balázs és Tallián Mariann színművészek és írók; Kanyó Dávid fuvolaművész-tanár; Pálfalvi Tamás trombitaművész-tanár; Rohmann Ditta gordonkaművész; Szentpéteri Csilla zongoraművész és zeneszerző; Szőcs Henrik zongoraművész; Tóth János Rudolf zeneszerző, szövegíró, gitáros és énekes; Zentai Márk énekes, dalszerző és szövegíró; Zétényi Tamás csellóművész.

409966153_851612746970422_5842048281778216510_n_450x330

Újváriné Illés Mária, SZTE BBMK

Pedagógusi díjban részesült Bencsik Orsolya író, költő, irodalmár; Csapó Kornélia hegedűtanár; Görögh Dániel trombitaművész-tanár; Újváriné Illés Mária zenetörténész; Kanyó András fuvolaművész mesterpedagógus; Kiss Bea fuvolatanár; Kovács Zalán László tubaművész, tubatanár és kamarazene-művész; Nagy János Yancha dzsessz-zongoraművész, tanár és zeneszerző; Neumann Balázs dzsessz-zongoraművész, tanár; Varga Laura fuvolaművész-tanár; Volent Zsolt dob oktató.

Forrás: SZTEInfo / MTI

Borítókép: SZTE-s oktatók az Artisjus díjazottjai között.

Fotó: Artisjus hivatalos Facebook oldala

cikk_boritokepek_11

Az Angol-Amerikai Intézet által szervezett 7. angol tanulmányi verseny első, online fordulóján 81 diák vett részt a régió 16 középiskolájából. A második, szóbeli fordulón 9 diák vállalta a megmérettetést: április 20-án előadták prezentációikat és ugyanitt kiderült az is, ki és milyen eredményt ért el az intézet régi hagyományokkal rendelkező versenyén.