Egyetemi nyílt nap az SZTE-n - 2023. november 30.

A Szegedi Tudományegyetem nyílt napját 2023. november 30-án tartja az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban. A nyílt nap képzési kiállításán a leendő hallgatók a karok képviselőinek tehetik fel kérdéseiket.

Az egyetem 12 kara több mint 550 szakon kínál lehetőséget a továbbtanulásra nappali, levelező és távoktatás tagozaton.

Szeretnénk egyúttal a középiskolai vezetők, osztályfőnökök, pályaválasztási tanácsadók és minden érdeklődő szaktanár számára is lehetővé tenni az egyetemi képzésekre vonatkozó részletes információk beszerzését a nyílt napon.

A nap során a BTK külön programot is szervez az érdeklődőknek, amelyre a cikk alján jelentkezhetnek a felvételizők.

Regisztráció az előadásokra és igazolás kérése

A regisztráció végén az igazolás automatikusan generálódik. A kapott igazolást mentsétek le a számítógépre, nyomtassátok ki, és hozzátok el a nyílt napra. A kinyomtatott igazolást pecséttel hitelesítjük a helyszínen a regisztrált idősáv végén.

TERVEZETT PROGRAM

Előadások

9:00 - 9:15 - Megnyitó

9:15 - 10:00 - Felvételi eljárás menete – Oktatási Hivatal

10:15 - 10:45 - Felvételi eljárás menete a határontúli magyar diákoknak – Oktatási Hivatal

11:00 - 11:30 - Kollégiumok az SZTE-n

11:45 - 12:15 – Ösztöndíjlehetőségek és tehetséggondozás - Bemutatkozik a Junior Akadémia

12:30 - 13:00 - Nemzetközi ösztöndíjak az SZTE-n (Mobilitási Iroda, EUGLH, Coursera)

13:15 – 13:45 - Hallgatói programok, lehetőségek az SZTE-n (EHÖK, SZTE+, SZTEsók)

14:00 – 14:30 - Bemutatkozik a Mathias Corvinus Collegium

14:45 - 15:15- Felvételi eljárás menete - Oktatási Hivatal

A regisztráció végén a kapott igazolást mentsétek le a számítógépre, nyomtassátok ki, és hozzátok el a nyílt napra. A kinyomtatott igazolást pecséttel hitelesítjük a helyszínen a regisztrált idősáv végén.

Átrium

8-16 óra - képzési kiállítás, ahol az érdeklődők a Szegedi Tudományegyetem karainak és szervezeti egységek képviselőinek tehetnek fel kérdéseket.
  • Állam- és Jogtudományi Kar - ÁJTK
  • Bartók Béla Művészeti Kar - BBMK