SZTE Innovációs Díj Pályázat 2018

A tavaly megkezdett hagyományt követve idén is meghirdetésre kerül a 2018. évi SZTE Innovációs Díj Pályázat.

A pályázat célja az egyetem azon kutatóinak, valamint hallgatóinak támogatása, akik az egyetemhez kötődő kutatómunkájuk során olyan tudományos eredményt, innovatív megoldást dolgoztak ki, amely szellemi alkotásnak minősül és üzleti szempontból hasznosítható lehet.

Pályázni, a tavalyi évhez hasonlóan az alábbi kategóriákban lehet:

Leginnovatívabb TDK munkáért

Leginnovatívabb PhD munkáért

Leginnovatívabb kutatómunkáért a műszaki tudományok területén

Leginnovatívabb kutatómunkáért a természettudományok és élettudományok területén

Leginnovatívabb kutatómunkáért a bölcsészettudományok és társadalomtudományok területén.

A pályázati anyagot kizárólag elektronikus formában, az inno@rekt.szte.hu email címre 2018. március 29. 24:00 óráig lehet benyújtani. A 2018. évi díjátadására a Szegedi Tudományegyetem Innovációs Napján (várhatóan 2018. május elején) kerül sor.

A pályázatról bővebben a pályázati felhívásban tájékozódhat. (Letöltés PDF formátumban)

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.