Kiemelt hírek

2023. január 23.

Az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara 2023 tavaszán is várja mindazokat a szegedieket, Szeged környékén élőket, akik úgy gondolják, hogy tanulni, művelődni, a világ minél több részletét megismerni sose késő. Mi is így gondoljuk! Ennek jegyében indítottuk el 2016 őszén a Bölcsész Szabadegyetemet, amelynek keretében számos egyetemi kurzust megnyitunk az érdeklődő idősebbek és fiatalabbak, középiskolások, középkorúak, nyugdíjasok előtt. A tavaszi félévre jelentkezni február 19-ig lehet!

2023. január 31.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának vezetősége idén, 2023-ban is ünnepélyes keretek között adja át a díszokleveleiket azon volt hallgatóinak, akik 50, 60, 65 vagy 70 éve szerezték meg diplomájukat a kar valamelyik szakján. A díszoklevél átvételére jelentkezni szükséges – ennek határideje: 2023. május 31.

2023. január 31.

Zenei, vers-és prózamondó versenyt, irodalmi és fotópályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetem Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság Kulturális Irodája.

2023. január 16.

Bár az egyetemi felvételi pontszámítás bonyolultnak tűnik, egy új, szegedi fejlesztésnek köszönhetően pár kattintás, és megvan az eredmény.

2023. január 16.

Kónya Zsófia, a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar pszichológia szakos hallgatója ezüstérmet nyert a magyar női váltó tagjaként a rövidpályás gyorskorcsolyázók Európa-bajnokságán!

2023. január 13.

Együttműködésük meghosszabbításáról döntött a Camões Intézet Budapesti Portugál Nyelvi Központ és az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara. A 2025-ig érvényben lévő szerződés célja a portugál nyelv és kultúra népszerűsítése a szegedi egyetemen. A megállapodást Jorge Roza de Oliveira, Portugália budapesti nagykövete és Prof. Dr. Gyenge Zoltán, az SZTE BTK dékánja írta alá ünnepélyes keretek között 2022. december 6-án, a BTK főépületében.

2022. december 29.

A Nemzeti Felsőoktatási Törvényben 2022. december 20-i hatállyal megjelent változásokkal kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk a Szegedi Tudományegyetem hallgatóit.

2022. december 13.

Az SZTE BTK az oktatói kiválóság alapján az ország legjobb bölcsészkara, egyben az SZTE legjobb kara a HVG értékelése szerint, a Round University Ranking (RUR) bölcsészettudományi listája alapján pedig az SZTE Magyarország legjobb egyeteme. A HVG és a RUR értékelései évről évre referenciaként szolgálnak mind az intézmények teljesítményének minősítéséhez, mind pedig a felsőoktatásba készülők döntéséhez.

2022. december 13.

Az előzetes regisztráció és a helyszínen tapasztaltak alapján körülbelül négyszáz érdeklődő fordult meg az Egyetem utcai főépületben december 12-én, az SZTE BTK nyílt napján. A vizsgaidőszak első napján szakos kiállítással, felvételi tájékoztatóval, miniórákkal, nyereményjátékkal és épülettúrával készültek a szervezők. A nyílt nap célja az volt, hogy az érdeklődő, főleg középiskolás diákok, első kézből kaphassanak tájékoztatást a karon folyó képzésekről, valamint hogy a miniórákon keresztül megtapasztalhassák a valódi egyetemista létet. Az SZTE BTK 2023. január 28-án ismét nyílt napot tart azoknak, akik a decemberi programon nem tudtak részt venni.

borito