Hollywood a digitális platform korában

Időpont: 11:00–11:20

Terem: VII. terem - változás, az óra új helyszíne: Sík Sándor Irodalmi Olvasóterem (2. emelet)

Előadó: Dr. Dragon Zoltán

Ezeket a szakokat/specializációkat ismerheted meg itt jobban: anglisztika BA, amerikanisztika specializáció

Hollywood a huszadik század közepére kialakította a játékfilmes elbeszélés sikerreceptjét, futószalagon gyártotta a celluloid álmokat. Az 1970-es évektől azonban sebességet kellett váltania, csak így tudta a lépést tartani a televízió és a házi videó új elbeszélésformáival, és most, a 21. században egészen más kihívásokkal kell szembenéznie. Az előadás azt mutatja be, hogy a filmekben bekövetkezett változások összetett társadalmi, kulturális és gazdasági folyamatok eredményei: bár szórakoztatóipari termékek, valójában magukban hordozzák keletkezésük korának minden aspektusát, egyfajta lenyomatként, önmagukon túlmutató történetként.

cikk_boritokepek_13

Grecsó Krisztiánnal zárult a Radnóti-estek sorozat ötödik évadja. Az egykori szegedi egyetemista mára már országos népszerűségű író. Május 8-án a Café Radnótiban a Vágyálmok netovábbja: Szeged című beszélgetésen Szilágyi Zsófia, az SZTE BTK Magyar Irodalmi Tanszék oktatója kérdezte az írói forrásairól.