Német nyelv, irodalom és kultúra nemzetközi mesterképzési szak (Kassel-Szeged)


Törzsképzés

Bemeneti feltételek: germanisztika alapszakos végzettség vagy tetszőleges alapszakos végzettség C1-es magyar vagy nemzetközi nyelvvizsga-bizonyítvánnyal

A Német nyelv, irodalom és kultúra nemzetközi mesterképzés révén összefonódik a kasseli és szegedi germanisztikai intézetekben folyó képzés, közös átmenetet képezve ezáltal a már meglévő képzési formák és a doktoranduszképzés között. A cél az, hogy a hallgatók nemzetközi megalapozottságú tudományos képzésben részesüljenek, s lehetőségük nyíljon a nemzetközi szakmai piac és doktori képzések kínálatának figyelembevételére. A nemzetközi mesterszak kettős diplomával (double degree) zárul, a képzés végzős hallgatói a Kasseli Egyetemtől és a Szegedi Tudományegyetemtől is kapnak oklevelet. A képzés keretében a szegedi hallgatók a harmadik szemesztert a partnerintézményben töltik, s bekapcsolódnak az ott folyó munkába.

A képzés elemei:

  • germanisztikai elméleti és gyakorlati ismeretek:
    • modernkori irodalmi ismeretek, műelemzés
    • alkalmazott nyelvészeti ismeretek
    • kultúra- és médiatudományi ismeretek
    • kutatásmódszertan
    • interdiszciplináris irodalmi és nyelvészeti ismeretek
    • 1 félév a Kasseli Egyetemen
      • szabadon választható bölcsészettudományi kurzusok

A szakról bővebben:

http://szegedigermanisztika.hu/index.php/kepzes/mesterkepzes/ma-nemzetkoezi




Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_35

Tavasszal is meghirdette az SZTE NKI Kulturális Irodája a Hallgatói Művészeti Versenyét, amelyre több kategóriában jelentkezhettek a tehetséges hallgatók: az eredményhirdetésen kiderült, a meghirdetettek közül majdnem minden kategóriában értek el helyezést BTK-s hallgatók is, nem egy esetben első helyen végeztek.


Néhány nappal később az ugyancsak az SZTE NKI által szervezett „A Szegedi Tudományegyetem és a Nobel-díj” alkotói pályázat díjkiosztójára is sor került, ahol az egyik első díjat szintén egy BTK-s hallgató kapta meg, személyesen Karikó Katalintól.