diszdiploma

Díszoklevél átvételére várjuk volt hallgatóink jelentkezését

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának vezetősége idén, 2022-ben is ünnepélyes keretek között adja át a díszokleveleiket azon volt hallgatóinak, akik 50, 60, 65 vagy 70 éve szerezték meg diplomájukat a kar valamelyik szakján. A díszoklevél átvételére jelentkezni szükséges – ennek határideje 2022. május 31.

Az alábbi jelentkezési lap mellett kérjük, küldje el a Prof. Dr. Gyenge Zoltán dékán úrnak címzett levelét, rövid szakmai önéletrajzát és diplomájának fénymásolatát a btkdokt@arts.u-szeged.hu e-mail címre vagy a következő postázási címre: Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Dékáni Hivatal 6722 Szeged, Egyetem utca 2.

A díszoklevelek ünnepélyes átadóját hagyományosan szeptember utolsó szombatján tartjuk, ez várhatóan most is így lesz. A pontos időpontról az adatlapon megjelölt elérhetőségén minden jelentkezőt időben értesítünk.

A kitöltendő adatlap letöltéséhez kattintson ide: https://arts.u-szeged.hu/download.php?docID=35079

Szeretettel várjuk vissza alma materébe, a szegedi bölcsészkarra!

Honlap_borito_MKN

Az idei már a hatodik alkalom, amikor ismert írók és filozófusok az ország különböző pontjairól a szegedi bölcsészkarra érkeznek azért, hogy a Magyar Könyvkiadók Napja elnevezésű rendezvényünk keretében az itteni olvasóknak is bemutassák legújabb köteteiket, ők maguk pedig jobban megismerhessék közönségüket. A számtalan meghívott vendég és legtöbbször a kérdező szerepében fellépő bölcsészkari oktató mellett kísérő programokkal is készülünk. Az első este például az online olvasásnépszerűsítés lesz a téma, de természetesen a könyvvásárlás sem maradhat el: a Libri csapata is itt lesz velünk a két nap folyamán. A programok október 5-én és 6-án a BTK Kari Konferenciatermében, esténként pedig a Café Radnótiban kapnak majd helyet.