Sok bölcsész tehetség - Eszenyi Enikő díszvendégsége mellett zajlott le a Hallgatói Díjátadó Ünnepség

Az SZTE Kulturális Iroda által szervezett Hallgatói Díjátadó Ünnepségen, december 4-én a Rektori épület dísztermében, a hagyományokhoz megfelelően, az SZTE legtehetségesebb diákjait jutalmazták. A díjakat (a rektori oklevelet és a pénzjutalmat) Eszenyi Enikő Kossuth-díjas színművész, a Vígszínház igazgatója, az esemény díszvendége, prof. dr. Zakar Péter nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettes, valamint a szakmai zsűrik tagjai adták át. A színvonalas műsort is nyújtó ünnepségen több bölcsészhallgatónk tanulmányi, művészeti és sportolói eredményét értékelték.

img_1710_450x330

Az SZTE Sófi Alapítvány kuratóriumi díjában Dávid Benjámin (történelem MA) és Farkas Mónika (romanisztika BA) részesült.

Az Egyetemi Vers- és Prózamondó Versenyen Fogas Benjámin (pszichológia III.) első, Péter Lea (pszichológia MA II.) második lett, Rajsli Dáliát (pszichológia III.) pedig különdíjjal jutalmazták. Az Egyetemi Zenei Versenyen komolyzene kategóriában Mészáros Máté (szlavisztika I.) második, míg népzene kategóriában Hajda Csenge Sára (néprajz II.) első, Pálfi Antónia (pszichológia III.) harmadik díjat kapott. Különdíjat Ráfi Anna Réka (magyar-francia tanári I.) vehetett át. Könnyűzene kategóriában első lett Stayer Fanni (pszichológia MA I.). Az Egyetemi Verspályázaton első díjat Kolumbán Adrienn (vallástudomány MA II.) kapott, Vajsenbek Péter (magyar II.) második helyezést ért el, a különdíjas pedig Ács Edvin (anglisztika I.) lett. Az Egyetemi Prózapályázaton Mohai Aletta (magyar MA I.) kapott első díjat, Papp Bence Gábor (magyar III.) második lett, a különdíjat pedig Ráfi Anna Réka (magyar-francia tanári I.) érdemelte ki.

Átadták az SZTE Jó tanuló, jó sportoló verseny 2019-es díjait is. A nők között Kiss Blanka (fordító és tolmács MA) kötélugró-világbajnok lett az első.

Fotó: Bobkó Anna
Forrás (és további képek): SZTEInfo