Az észt történelem képekben a BTK-n

DSCN0713A tradicionális, országos szintű Észt Hétre idén április 4-e és 6-a között kerül sor Szegeden, melyet az Észt Intézet és a Grand Café mellett a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának Finnugor Nyelvtudományi Tanszéke is szervez. Az Észt Hét nyitóprogramjának helyszíne a BTK főépületének 2. emeleti folyosója (Egyetem utca 2.), és az Észtország története képekben c. kiállítás 2018. március 21-e óta tekinthető meg. Az Észt Intézet tárlatát, melyet az Észt Köztársaság kikiáltásának 100. évfordulójának a tiszteletére rendeztek, Sipőcz Katalin tanszékvezető docens és Eda Pomozi észt lektor nyitotta meg. A kiállítás – mely április 12-éig lesz látható – fotók és képi dokumentumokon keresztül mutatja be, hogyan lett Észtország a technológia, a gazdaság és a kultúra területén az egyik leggyorsabban fejlődő európai állam.

DSCN0708DSCN0743

További információ: www.esztorszag.hu

Az Észt Hét programja:

MKN3

Élettörténet és emlékezet címmel harmadik alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudányi Kara az SZTE Klebelsberg Könyvtárral közösen a Magyar Könyvkiadók Napját. A kétnapos eseménynek 2019. október 1-jén a BTK épülete, míg október 2-án a könyvtár ad otthont. Az esti könyvbemutatókra, beszélgetésekre, illetve az Esterházy Péter emlékére szervezett, filozófusok és írók közös felolvasására pedig mindkét nap a Grand Caféba várják az érdeklődőeket.